Zavřít reklamu

O tom, že se v dílnách Samsungu pomalu rodí revoluční skládací smartphone, si po zprávách z minulých týdnů štěbetají snad všichni vrabci na střeše. Víme ale, co od podobného telefonu vlastně čekat?

Patentové přihlášky, které nám prozradily poměrně zajímavé informace o samotné konstrukci smartphonu, nám sice hrubý obrys udělaly, netušíme však téměř nic o samotném softwaru. Ten bude totiž samo sebou též velmi specifický a bude se chovat ve srovnání s klasickými smartphony vcelku atypicky. Naštěstí nám tuto otázku objasnil před pár dny samotný Samsung. V nedávné patentové přihlášce totiž chování a zobrazení svého operačního systému poměrně zajímavě popsal.

Jak můžete vidět v galerii výše, displej se bude i přes jeho rozdělení víceméně jako klasický jednolitý panel, který vám na obou částek obrazovky nabídne nabídku aplikací. Velký důraz však bude kladen na rotace, které otevřou uživatelům zcela nové možnosti ovládání. Například takový multitasking bude na de facto dvou obrazovkách opravdu parádní.

Tak či tak je potřeba si uvědomit, že se jedná o pouhý patent, který v žádném případě to, že se k podobnému uživatelskému rozhraní Samsung uchýlí, nezaručuje. Některé prvky se tam však samozřejmě objevit mohou. Ostatně, Jihokorejci chtějí představit svůj telefon co možná nejdříve, takže si s vymýšlením složitějšího rozhraní nejspíš lámat hlavu nebudou. Tím spíš, když je tato verze pro uživatele velmi přívětivá. Nechme se však překvapit.

Samsung foldable smartphone FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Zdroj: sammobile

Související články

Dnes nejčtenější