Zavřít reklamu

S neustále rostoucí popularitou smartphonů přímo úměrně roste i rychlost hardwarové aktualizace jednotlivých modelů. V jednoduchosti by se tedy dalo říct, že telefon, který jste před pár týdny vybalili z krabičky jako zbrusu nový, je dnes vlastně již starý, tedy samozřejmě obrazně řečeno. Přitom i starší smartphony, které se nezastavitelně hromadí, mají pro drtivou většinu operací dostatečný výkon, který je možné využít. A právě Samsung přišel se zajímavým řešením, jak tyto na první pohled stará, ale ve skutečnosti stále výkonná zařízení, zužitkovat. Sestavil z nich totiž věž na těžení bitcoinu.

Vědci ze Samsung C-Lab vzali 40 kousků Galaxy S5, které se v dnešní době už ani nevyrábějí, a sestavil z nich těžební bitcoinovou plošinu. Na všechny telefony nahráli nový operační systém, který je speciálně určený právě pro těžení, čímž jim vdechli nový život a využití. Podle slov vývojářů je i osm použitých telefonů energeticky úspornějších než jeden počítač a právě i proto je jejich plošina pro těžbu výhodnější. Nicméně v dnešní době už nikdo na desktopových počítačích bitcoin netěží, protože je to zkrátka nevýhodné.

Těžební bitcoinová plošina ale nebylo to jediné, čím se tým ze C-Lab pochlubil. V rámci svého zaměření vdechnout starým telefonům nový život namísto toho, aby byly rozebrány na díly a ty znovu použity, vymyslel i jiné způsoby recyklace. Například starý tablet Galaxy proměnili inženýři v notebook poháněný operačním systémem Ubuntu. Pro stařičký Galaxy S3 pak zase připravili systém, který za pomoci dalších senzorů podával informace o životě v akváriu. Na závěr využili starý telefon, který naprogramovali tak, aby rozpoznával obličeje a schovali jej do dekorace ve tvaru sovy, jenž pověsili k domovním dveřím.

Samsung bitcoin

zdroj: motherboard

Dnes nejčtenější

.