Zavřít reklamu

Ačkoliv se Samsungu po finanční stránce mimořádně daří a před nedávnem prozradil, že svými čtvrtletními tržbami překonal opět svůj dosavadní rekord, na některých trzích by si nejspíše představoval výsledky o poznání lepší.

Nejnovější zpráva analytické společnosti Strategy Analytics naznačuje, že se jihokorejský gigant v dodávkách smartphonů ve třetím čtvrtletí roku 2017 v USA mírně propadl a prvenství proto o to snáz vybojoval konkurenčnímu Applu.

Dodávky smartphonů se podle analýzy společnosti oproti předešlému čtvrtletí mírně snížily o necelá dvě procenta. I tak se však Applu podařilo udržet velmi solidní tržní podíl 30,4 %. Druhý Samsung si pak podmanil americký trh 25,1 %.

Za úspěchem Applu stojí z velké části i Samsung

Úspěchu Applu se však zřejmě nemůžeme divit. I lidé okolo Tima Cooka totiž zaznamenali opravdu rekordní zisky a s prodanými 46,7 miliony iPhonů po celém světě za poslední čtvrtletí mnohé analytiky překvapili. Podle nejoptimističtějších odhadů jsou však zisky Applu v tomto čtvrtletí pouhým startovacím můstkem pro čtvrtletí příští. V tom se naplno odrazí prodeje prémiového iPhonu X, díky kterým by mělo do kasy Applu přitéct zhruba 84 miliard dolarů. Solidní zisky z nich však bude mít logicky i Samsung, který Applu vyrábí pro jeho nové vlajkové lodě OLED displeje, které jsou mnohými označovány za dokonalé.

Nechme se tedy překvapit, jak se bude společnostem v příštích měsících v prodejích smartphonů dařit a zda se Samsungu podaří prodeje telefonů opět zvýšit. Pokud však chce své zisky udržet na vysokých číslech, zřejmě se o to pokusí všemi dostupnými prostředky.

Samsung-vs-Apple

Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.