Zavřít reklamu

V posledních týdnech až měsících často slýcháme o nadcházející generaci řady Galaxy A. Na začátku října jsme se například dozvěděli, že si i tato řada s modely střední třídy přilepší o Infinity displej, který byl doposud privilegiem pouze řady Galaxy S a Note. Následně spatřil světlo světa i výsledek benchmarku z Galaxy A7 (2018), který o telefonu prozradil velikost operační paměti. Nyní tu ale máme něco mnohem zajímavějšího – kompletní pohled na to, jak budou nová „áčka“ vypadat.

Rendery chystaných telefonů vznikly na základě všech dostupných informací, které jsou o modelech známé, a o jejich zpracování se opět nepostaral nikdo jiný, než proslulý leaker @OnLeaks společně se zahraničním serverem MySmartPrice. Rendery, které si můžete prohlédnout v galerii níže, nám potvrzují absenci hardwarové domovského tlačítka, který musel pryč kvůli minimálním rámečkům okolo displeje. Stejný scénář se odehrál i v případě Galaxy S8, S8+ a Note 8. Tlačítka tak budou opět softwarová s haptickou odezvou a reakcí na silnější stlačení.

Ruku v ruce s odstraněním hardwarového tlačítka se musela již tradičně přesunout čtečka otisků prstů na záda telefonu. Nimcéně oproti ostatním modelům, které potkal stejný osud, se v případě řady Galaxy A (2018) dočkáme čtečky netradičně pod fotoaparátam namísto vedle něho. Řešní nevypadá špatně, ale působí trochu neprakticky, protože snímač je umístěn horizontálně. Nicméně uvidíme, zda to bude ve finále nějak vadit.

Záda telefonů by podle všech informací měla být zhotovena ze skla a doplňovat je budou kovové (pravděpodobně hliníkové) rámečky. Navzdory spekulacím se zdá, že Bixby tlačítko na tělo telefonů nepřibude. Naproti tomu se ale pravděpodobně dočkáme dvou předních fotoaparátů, které by mohly sloužit buďto pro kvalitnější rozpoznání obličeje nebo mnohem pravděpodobněji pro portrétní režim u selfie fotoagrafií.

Nová řada Galaxy A, tedy Galaxy A3 (2018), Galaxy A5 (2018) a Galaxy A7 (2018) se s velkou pravděpodobností představí tradičně začátkem nového roku. Jednotlivé modely se budou mezi sebou lišit velikostně a hardwarovou výbavou.

Samsung Galaxy A5 Galaxy A7 2018 render FB

Související články

Dnes nejčtenější

.