Zavřít reklamu

Přestože se snaží Samsung svou virtuální asistentkou prosadit seč mu síly stačí a poslední aktualizací ji vnukl řadu zajímavých vylepšení, vypadá to, že mu pořád v některých věcech ujíždí vlak. Krom podpory velmi malého množství jazyků si totiž začali uživatelé stěžovat i na další nepříjemný nešvar umělé pomocnice.

Problém, který se týká pouze majitelů odolného modelu Galaxy S8 Active, se zdá být poměrně banální a svědčí spíše o nepozornosti Samsungu, než o nějaké závažné chybě. Bixby totiž podle příspěvků ze zahraničních fór nedokáže otevřít aplikaci Kalendář. Nápis, který na uživatele požadující otevření kalendáře vyskočí, totiž nabádá k aktualizaci aplikace. Ani to však problém nevyřeší a Bixby si s kalendářem neporadí, což je u aplikace tohoto typu skutečný problém.

Takto vypadá telefon, na kterém se Bixby zrovna dvakrát neosvědčila:

Problém už se intenzivně řeší

Jihokorejský gigant se k celému problému zatím nevyjádřil, podle informací z fór už se však problémem intenzivně zabývá a hodlá jej vyřešit v co nejkratším možném časovém intervalu. Tak či tak však není chyba podobného typu pro společnost hezkou vizitkou. V době, kdy se konkurenční asistentky s podobnými úkoly bez mrknutí oka popasují, by bylo dobré dotáhnout podobné věci k dokonalosti, než se zabývat novými vylepšeními, které využije oproti otevření kalendáře hrstka uživatelů.

Samsung tak může těšit alespoň to, že není v tomto ohledu jediným. I konkurenční Apple totiž hlásí problém, ve kterém hraje důležitou roli jeho inteligentní asistentka. Ta kalendář sice bez problému otevře, dotazy na počasí jí však dělají takový problém, že kvůli němu zrestartuje Apple Watch.

Snad se tedy Samsung z podobných chyb poučí a zaměří se v první řadě na dokonalé odladění základních funkcí. Pokud by totiž k podobné strategii nepřistoupil, mohly by se mu problémy v budoucnu nakupit a jeho inteligentní asistentku zahubit. Nechme se tedy překvapit, s čím na nás vyrukuje v další aktualizaci.

Bixby FB

Dnes nejčtenější

.