Zavřít reklamu

Nikdy nekončící boj mezi Samsungem a Applem má za sebou další ukončenou bitvu. Jihokorejský gigant však nemůže být s jejím výsledkem ani za mák spokojen. V soudní tahanici, která se jako již tradičně týkala patentů, totiž prohrál a tím pádem zaplatí Applu rovných 120 milionů dolarů.

Softwarové prvky Applu Samsung údajně nepoužil

Nejvyšší soud v USA dnes rozhodl, že žaloba Applu týkající se porušení softwarových patentů před mnoha lety se zakládá na pravdě a Samsung bude muset za svůj prohřešek pykat. To se však Jihokorejcům samozřejmě nelíbí a tvrdí, že software, který umožňuje mimo jiné legendární gesto „slide to unlock“ či přeměňovat telefonní čísla na “link”, ze kterého se dá v případě stisknutí volat, žádný z patentů Applu neporušil. Jelikož ale tuto písničku opakuje od roku 2014, kdy se soud pokusil u soudu rozuzlit, a je v ní poměrně dost nejasností, došla americkému soudnictví trpělivost a Samsung prohlásilo za vinný. Navíc mu hned v soudní síni oznámilo, že na případné odvolání již nebude brát zřetel.

Není se tak čemu divit, že je Samsung s výsledkem velmi nespokojen. “Naše argumenty byly podložený mnoha důkazy, takže jsme byli přesvědčeni o tom, že nám vyjde soud v tomto případě vstříc. Obnovení spravedlivých standardů, které podporují inovace a zabraňují zneužívání patentového systému se však bohužel nekoná,” uvedl jeden z obhájců Samsungu. Ten později podotkl, že se nyní Applu umožnilo beztrestně neoprávněně profitovat z neplatného patentu, což je samozřejmě velká chyba.

Ačkoliv je dnešní prohra Samsungu jistě velmi mrzutá, v porovnání s jinou soudní bitvou neznamená pro společnost prakticky nic. Za nedlouho se totiž odehraje další obří soud mezi Applem a Samsungem, ve kterém se však bude hrát o částky o poznání vyšší. V krajních případech mohou dosáhnout dokonce stamilionů či miliard dolarů.

samsung_apple_FB

Zdroj: theverge

Témata: , ,

Dnes nejčtenější

.