Zavřít reklamu

To, že je Samsung na trhu se smartphony poměrně jasným lídrem, není žádná novinka. Poté, co se Jihokorejcům podařilo své místo na výsluní ve druhém čtvrtletí udržet, dokázal svou dominanci potvrdit i ve čtvrtletí třetím.

Nejnovější data ukazují, že se celosvětové dodávky chytrých telefonů ve třetím čtvrtletí oproti předchozímu čtvrtletí o pět procent zvedly a dosáhly na úctyhodných 393 milionů kusů. Jihokorejský gigant se pak na tomto obřím čísle podílel neuvěřitelnými 21 % z celkového podílu, což je v řeči čísel zhruba 82 milionů telefonů.

Za úspěch vděčí vlajkovým lodím

Samotný Samsung pak zaznamenal jedenáctiprocentní nárůst dodávek, což je podle dostupných informací největší čtvrtletní nárůst za poslední čtyři roky. Důležitý prim v tom hraje hlavně obliba a enormní zájem o nový Samsung Galaxy Note8. Ten má podle nejoptimističtějších scénářů dokonce nakročeno k tomu, že by mohl v prodejích dohnat jinak skvěle se prodávající vlajkové lodě S8 a S8+.

Uvidíme, jak dlouho se Samsungu podaří jeho místo na výsluní udržet. V posledních měsících totiž začal nepříjemně vystrkovat růžky i konkurenční Xiaomi, které plánuje v následujících letech na pozici Samsungu zaútočit. Nechme se tedy překvapit, jak se tato konkurenční bitva dvou skvělých technologických společností vyvrbí a kdo z ní nakonec vyjde jako vítěz.

global smartphone sales Q3 2017
three Samsung-Galaxy-S8-home-FB

Zdroj: businesswire

Dnes nejčtenější

.