Zavřít reklamu

Na našem webu jste si mohli v minulých týdnech přečíst o tom, že má Samsung skvěle nakročeno ke skvělým finančním výsledkům za třetí čtvrtletí tohoto roku. Společnosti se totiž daří prakticky na všech frontách a peníze se tak jen sypou. I proto mu analytici předpověděli překonání rekordu z minulého čtvrtletí, který byl už tehdy označován za velký úspěch.

Samsung si byl velkých očekávání moc dobře vědom a proto mu jistě spadl kámen ze srdce, když dnes přesná čísla rekordních zisků prozradil. Společnost zaznamenala tržby ve výši 55 miliard dolarů, ze kterého plyne čistý zisk ve výši 12,91 miliardy dolarů.

V hlavní roli polovodiče

Nejvýraznějším přispěvatelem do kasičky Samsungu byly podle očekávání polovodiče. Tržby za ně totiž tvoří více než dvě třetiny všech zisků. Velmi silné prodeje však zaznamenaly i mobilní telefony či paměťové čipy. Tak silný meziroční nárůst, jaký Samsung zaznamenal u polovodičů (146 % meziročně), však ani omylem neatakovaly.

Mírný pokles naopak zaznamenala výrobní divize displejů a to i přesto, že se ve světě výrazně zvýšil zájem o OLED panely. S ohledem na další odvětví, ve kterých se Samsungu daří skvěle, to však nikoho moc netrápí.

Nejlepší rok v historii společnosti?

To, že se Samsungu podařilo svou maximální hranici zisků, položilo velmi dobré základy pro překonání letitého rekordu. Předpoklady k příjmům ve čtvrtém čtvrtletí mají navíc Jihokorejci více než dobré. Prodeje polovodičů, OLED panelů a dalších produktů, které utváří značné procento zisku, by měly podle všech dosavadních prognóz i nadále pokračovat. Nechme se tedy překvapit, na jakém čísle se nakonec zisky Samsungu za tento rok zastaví. už teď je však jisté, že budou obří.

Samsung-logo-FB-5

Dnes nejčtenější

.