Zavřít reklamu

Série Galaxy A je pro mnohé uživatele jasnou volbou. Představuje totiž jakýsi střed mezi drahou a extrémně výkonnou třídou prémiových vlajkových lodí a levnou a nevýkonnou třídou telefonů ze spodní části portfolia Samsungu. Nemůžeme se proto divit tomu, že informace, které se o “áčkových” telefonech objevují, vzbuzují obrovskou vlnu pozornosti. Jinak tomu není ani u novinek týkajících se budoucího modelu Galaxy A7 (2018) Ten se už dokonce objevil i v databázích Geekbench.

Model Galaxy A7, který je zatím označovaný jako SM-A730F by měl pohánět osmijádrový procesor o frekvenci 1,6 GHz. To však není to nejzajímavější, co lze z benchmarku vyčíst. Doposud se totiž o velikosti RAM paměti pouze spekulovalo. Nový benchmark nám však potvrzuje velmi solidních 6GB. Tak velkou paměť má v současné době pouze model Note8 a některé modely, které prodává Samsung pouze v Číně. Pokud se však i 6GB RAM paměťi Samsung uchýlí i zde, pravděpodobně se tato hodnota stane jakýmsi standardem pro jeho všechny telefony vyšší střední třídy, což by bylo pro jejich výkon určitě poměrně zajímavé.

Jak rychle se rozšíří nový systém Oreo?

Poslední věcí, která lze z benchmarku vyčíst, je verze operačního systému. Ta by měla být ze začátku 7.1.1 Nougat. Podle toho lze usuzovat, že se Samsung uchýlí ke stejné strategii vypouštění aktualizací jako doposud a nový Android 8.0 Oreo se na všech telefonech od Samsungu objeví až na konci příštího roku. Jelikož však můžeme “áčkové” Samsungy označit za střední třídu, dočkají se ho nejspíš o něco dříve, odhadem v letních měsících.

Nechme se tedy překvapit, jaká další tajemství nám o modelu A7 prozradí další úniky. Už teď o něm však víme vcelku zajímavé specifikace a pokud se Samsungu podaří zachovat jeho úžasnou výdrž baterie, máme se rozhodně na co těšit. Otázkou však zůstává, zda se ho vůbec v našich luzích a hájích dočkáme. Pravidlem to totiž rozhodně není.

Galaxy-A7-2018-Geekbench
samsung-galaxy-a7

Dnes nejčtenější

.