Zavřít reklamu

Čím blíž je představení nového Galaxy S9, tím víc se objevuje spekulací a “podložených informací” o tom, jak si vlastně s novou vlajkovou lodí Samsung poradil. Jeden z největších otazníků visí nad řešením snímače otisků prstů. O tom jsme vás v posledních dnech informovali poměrně intenzivně a ani dnešek nebude výjimkou.

Podle nejnovějších zpráv z Číny začal Samsung pracovat na novém optickém snímači otisků prstů. Ten se sice ukázal v minulosti jako poměrně nepřesný a lehce oklamatelný, Samsung však možná věří, že jej dokáže vyladit k dokonalosti. Tato technologie by se měla navíc dát implementovat do samotného displeje, což by znamenalo opravdu solidní revoluci. Je však potřeba si přiznat, že se o něčem podobném hovořilo i v případě loňského Note8. Skutečnost však byla ve výsledku poněkud jiná a snímač se objevil opět na zádech telefonu.

Ostatně, i čínská zpráva považuje integraci do displeje za velmi nepravděpodobnou a vsází spíše na klasické umístění vedle fotoaparátu či na umístění na úplně jiném místě na těle telefonu. Právě přesunutí čtečky by však úplně špatným řešením nebylo. Je sice pravda, že je čtečka vedle fotoaparátu poměrně nenápadná a celkový dojem ze zad nekazí, umístění na dostupnější místo v kombinaci s bravurně zvládnutým zakomponováním do zad či boku telefonu by mu však na kráse též nesebralo a jako bonus by umlčelo nespokojené uživatele, kteří po přesunutí čtečky otisků prstů volají už roky.

Podívejte se na hezký koncept Samsungu Galaxy S9:

Sken obličeje klasický otisk prstu zastíní

Celkově však ze zprávy vyplývá, že díky daleko přesnější technologii skenu obličeje, na kterém Samsung údajně pracuje, nebude využívání Touch ID skoro potřeba. Přesnost novinky totiž většinu uživatelů opravdu osloví a od klasického otisku prstů ze zad telefonu rádi ustoupí. S touto domněnkou je však v rozporu tvrzení analytiků KGI, kteří spatřují ve čtečce otisků prstů solidní potenciál a tvrdí, že ji Samsung do svého telefonu pod displej ještě umístí. Nebude to však podle nich model S9, ale Note9. Že by nebyl Samsung s vývojem ještě v cíli? Těžko říci.

Tak či tak musíme brát veškeré podobné zprávy se značnou rezervou a nepřikládat jim moc velkou váhu. Vzhledem k tomu, že se však podobné zprávy objevují poměrně často a zdroje hovoří mnohdy shodně, možná se skutečné podobě Galaxy S9 pomaličku přibližujeme.

Galaxy S9 concept Metti Farhang FB

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.