Zavřít reklamu
Nový Samsung Galaxy A

Samsung na své konferenci ukázal vizi otevřeného a propojeného internetu věcí

Samsung představil svoji vizi propojeného světa, jíž dominuje široce dostupná a otevřená platforma internetu věcí (IoT). Na vývojářské konferenci Samsung Developer Conference 2017, probíhající na sanfranciském výstavišti Moscone West, společnost také oznámila, že prostřednictvím technologie SmartThings sjednotí své IoT služby, představí novou verzi hlasového asistenta Bixby 2.0 spolu s vývojovou sadou SDK a posílí své vedoucí postavení v oblasti rozšířené reality (AR). Ohlášené novinky by se měly stát vstupní branou do éry bezproblémového vzájemného propojení široké škály zařízení, softwarových řešení a služeb.

„Ve společnosti Samsung se zaměřujeme na neustálé inovace, abychom spotřebitelům mohli nabízet stále inteligentnější propojená řešení. Díky naší nové otevřené platformě pro IoT, inteligentnímu ekosystému a podpoře rozšířené reality jsme nyní učinili zásadní krok kupředu,“ uvedl DJ Koh, prezident divize Mobile Communications společnosti Samsung Electronics. „Díky rozsáhlé otevřené spolupráci s našimi obchodními partnery a vývojáři otevíráme dveře rozšířenému ekosystému propojených a inteligentních služeb, které zjednoduší a obohatí každodenní život našich zákazníků.“

Samsung také představil projekt Ambience, což je malý dongle nebo čip, který lze připevnit k široké škále předmětů a umožnit tak jejich bezproblémové připojení a integraci s všudypřítomným hlasovým asistentem Bixby. Nově představená koncepce vychází z nové generace IoT, tzv. „inteligence věcí“, která usnadňuje život spojením IoT a inteligence.

Demokratizace internetu věcí

Samsung propojuje své stávající služby v oblasti IoT – SmartThings, Samsung Connect a ARTIK – do jedné společné platformy pro IoT: SmartThings Cloud. Ta se stane jediným centrálním hubem pracujícím v cloudu s bohatými funkcemi, jenž zajistí bezproblémové propojení a ovládání produktů a služeb podporujících IoT z jediného místa. SmartThings Cloud vytvoří jeden z celosvětově největších ekosystémů IoT a poskytne zákazníkům infrastrukturu propojených řešení, která jsou inovativní, univerzální a celostní.

Díky SmartThings Cloud získají vývojáři přístup k jednomu cloudovému API určenému pro všechny výrobky podporující SmartThings, a budou tak moci vyvíjet svá propojená řešení a přinášet je většímu počtu lidí. Zajistí také bezpečnou interoperabilitu a služby pro vývoj komerčních a průmyslových řešení IoT.

Inteligence příští generace

Spuštěním hlasového asistenta Bixby 2.0 s vývojovou sadou integrovanou s technologiemi Viv posouvá Samsung inteligenci za hranice zařízení, a vytváří tak všudypřítomný, osobní a otevřený ekosystém.

Hlasový asistent Bixby 2.0 bude dostupný na řadě zařízení včetně chytrých televizorů Samsung a chladničky Samsung Family Hub Refrigerator. Bixby tak bude stát v samém centru spotřebitelského inteligentního ekosystému. Bixby 2.0 nabídne schopnosti hlubokého propojení a posílí schopnost lépe porozumět přirozenému jazyku, což umožní lépe rozpoznat jednotlivé uživatele a vytvořit prediktivní a na míru šitý zážitek, který dokáže lépe předjímat potřeby uživatelů.

Pro vybudování této rychlejší, jednodušší a výkonnější inteligentní platformy hlasového asistenta nabídne společnost Samsung nástroje pro širší integraci Bixby 2.0 do většího počtu aplikací a služeb. Vývojová sada Bixby bude dostupná vybraným vývojářům a prostřednictvím uzavřeného beta programu, přičemž obecně dostupnou se stane v blízké budoucnosti.

V čele rozšířené reality

Společnost Samsung navazuje na tradici vývoje novátorských řešení, která přinášejí neobyčejné zážitky a objevují nové reality, jakou je například virtuální realita. I nadále bude usilovat o další vývoj technologií v oblasti rozšířené reality. Na základě partnerství se společností Google budou moci vývojáři využívat vývojovou sadu ARCore a přinést tak rozšířenou realitu milionům uživatelů, kteří pracují se zařízeními Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ a Galaxy Note8. Toto strategické partnerství se společností Google nabízí vývojářům nové komerční příležitosti a novou platformu, která zákazníkům nabízí nové podmanivé zážitky.

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

Insta360 FB
Tuto akční kameru připojíte do microUSB nebo USB-C portu telefonu a můžete natáčet 360stupňová videa
Xiaomi Mi Mix FB
Bezrámečkové telefony Xiaomi Mi Mix a Mi Mix 2 teď pořídíte už od 8 000 Kč
getPhoto-8
Synology® uvádí DiskStation DS418play
iPhone360_by_addsoul
PanzerGlass nabízí novou generaci tvrzených skel pro Galaxy S8 s Ronaldem
Lenovo HW02 FB
Tipy na Vánoce: Chytrý náramek Lenovo jen za 320 Kč nebo nadupaný smartphone DOOGEE za 1 660 Kč
EU warehouse gearbest
GearBest má nový sklad v Praze. Nemusíte tak za zboží platit daň ani clo + slevy pro naše čtenáře
Xiaomi Mi Mix 2 FB
Král mezi bezrámečkovými telefony Xiaomi Mi Mix 2 je teď ještě levnější
Samsung SSD T5 FB
Slevy na Samsung příslušenství: 128GB microSD karta a ultrarychlý SSD disk Samsung T5
Black Friday Mobil Pohotovost FB
Black Friday v Mobil Pohotovost aneb nevídané slevy na více jak stovku smartphonů
Black Friday Gearbest FB
Black Friday na GearBest: slevy na tisíce produkty nejenom od Samsungu
huawei-honor-9-FB
Našlapaný Huawei Honor 9 se slevou jako tip na vánoční dárek
Jizdni rady IDOS FB
Aplikace Jízdní řády IDOS prošla zásadní aktualizací: nabízí nákup jízdenek i lepší vyhledávání
Tado thermostat FB
Mějte v telefonu teplo svého domova
Samsung IOT FB
Samsung na své konferenci ukázal vizi otevřeného a propojeného internetu věcí
samsung bezdratova nabijecka fb
Chytré telefony roku 2018: Co nás čeká?
tvrzeny sklo powerbanka drevo
Prémiová dřevěná powerbanka či hliníková s vysokou kapacitou + sleva pro naše čtenáře
samsung-budova-FB
Samsung spouští nový program odměn. Za objevené chyby v jeho systémech zaplatí až 4,3 milionu korun
Samsung Chodov FB
Samsung dnes otevírá novou prodejnu v OC Chodov. Prvním zákazníkům nabídne velké slevy