Zavřít reklamu

Pokud sledujete krom dění okolo Samsungu i novinky týkající se ostatních společností, pravděpodobně jste v minulých dnech zaslechli o problémech nových telefonů Google Pixel 2 XL. Recenzenti, kteří je začali testovat, z nich byli zprvu hlavně díky dokonalému fotoaparátu uchváceni, pak si ale začali stěžovat na velké problémy s displeji. Ty podle nich trpí klasickým nešvarem OLED technologie – vypalováním statických bodů. Jestli vás tato zápletka zajímá do detailu, přečtěte si o ní na našem druhém webu.

Proč o tom však píšeme na portálu zaměřeném na společnost Samsung? Protože je to pro něj skvělá zpráva. Nikoliv proto, že by si Samsung přál zatočit s konkurencí tímto způsobem, ale proto, že se znovu dokazuje, kdo je králem OLED technologie celého světa.

Telefony Pixel 2 XL totiž využívají OLED displej od konkurenčního LG. To se v poslední době velmi snaží pozici Samsungu na trhu s OLED displeji ohrozit a přebrat mu některé zakázky. Jak se však zdá, kvality LG ještě nedosahují takové úrovně, aby se mohlo do přímé konfrontace se Samsungem zapojit. To je pro jeho potencionální zákazníky, mezi které by měl patřit i Apple, velmi mrzutá zpráva.

Odtržení se zřejmě nekoná

Právě Apple se v posledních týdnech a měsících ve spojení s LG skloňoval nejčastěji. Není totiž žádným tajemstvím, že se v posledních letech snaží co nejvíce osamostatnit a od Samsungu úplně odtrhnout. Přechod k LG by tak byl v rámci přechodné fáze, ve které by se Apple pokusil vybudovat OLED linky své, vcelku logické řešení. Vzhledem ke kvalitě jejich displejů se ale podobný scénář jeví jako značně nepravděpodobný. Apple tak závislý ještě nějakou chvíli zůstane.

Uvidíme, jak se tedy celé vyšetřování tohoto závažného problému vyvine. Vzhledem k tomu, že je však chyba pouze u větších modelů používajících displeje LG a modely klasické (Google Pixel 2), které využívají OLED displeje Samsungu, problémy nemají, je zřejmě jasno. Jihokorejský gigant s největší pravděpodobností světu opět dokáže, že je to právě on, kdo nemá ve světě OLED displejů konkurenci a že bude trvat ještě opravdu dlouho, než se nějaká objeví.

google-pixel-2-and-2-xl-review-aa-5-of-19-840x473

Související články

Dnes nejčtenější

.