Zavřít reklamu

Pokud si občas přečtete i nějaký článek na našem druhém webu, možná jste zaregistrovali, že nám Apple na své zářijové keynote představil krom trojice nových iPhonů, Apple Watch 3 s LTE a nové generace Apple TV i vlastní bezdrátovou nabíjecí stanici AirPower, která bude schopná nabíjet více zařízení naráz. Podle nové patentové přihlášky to však vypadá, že ani Samsung nechce v tomto ohledu zahálet a svoji verzi, která by té od Applu konkurovala, už vyvíjí.

Nabije vám prakticky vše

V popisu patentu, který před nedávnem zaregistroval americký úřad pro patenty a ochranné známky, je bezdrátová nabíjecí stanice popsána jako podložka využívající jak induktivní, tak rezonanční režimy bezdrátového nabíjení, které jsou v souladu s Qi normou. Nabíječka od Samsungu by tak měla být kompatibilní prakticky s většinou produktů umožňujících bezdrátové nabíjení. Pokud tedy vlastníte telefon od Samsungu a zároveň jeho hodinky či sportovní náramek, neměl by být problém.

Z nákresu, který je k patentu přiložen, toho sice moc vyčíst nelze, Samsung však pravděpodobně vsadí na jednoduchý kulatý tvar. I v tomto případě se pravděpodobně částečně inspiroval u konkurenčního Applu. Jeho nabíječka je též na bocích zakulacená, představuje však spíše válec. Na obranu Samsungu však musíme říci, že moc jiných variant, které by byly líbivé pro oko a zároveň účinné, vymyslet nelze.

samsung bezdratova nabijecka

Je potřeba si však uvědomit, že se jedná stále o pouhý patent a k jeho realizaci vede dlouhá a trnitá cesta. Na druhou stranu však Samsung boj s Applem, jeho iPhonem X a potažmo i nabíječkou vyhlásil už před nějakým časem, takže je její vytvoření více než pravděpodobné. Nechme se však překvapit.

samsung bezdratova nabijecka fb

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.