Zavřít reklamu

O aféře dědice Samsungu Lee Jae-yonga, který si začíná pomalu odpykávat svůj pětiletý trest ve vězení za korupci, jste si mohli na našem webu před nedávnem počíst. Doposud se však zdálo, že to nebude mít na jihokorejského giganta žádný výrazný vliv a jeho fungování nebude ohroženo. Přímo z vedení se však začínají ozývat hlasy, které určité obavy potvrzují.

Vedení technologického gigantu podle všeho počítalo s tím, že až si Jae-yong svůj trest odpyká, do čela společnosti se postaví. Pět let je však sakramentsky dlouhá doba, tím spíš v situace, ve které se Samsung nachází. Před pár dny totiž ohlásil odchod z vedení i generální ředitel společnosti Kwon Oh-hyun. Podle svých slov chce tímto krokem docílit pružnějšího vedení, které bude schopné svižněji reagovat na světové trendy. Mladá krev totiž podle něj ve vedení Samsungu chybí a jiná možnost, než jeho odchod zkrátka nebyla.

Zákulisní informace však hovoří spíše o tom, že je vedení společnosti ve značné krizi a o oživení prosperující společnosti se u odchodu vrcholného představitele nejedná. Jako daleko pravděpodobnější varianta se jeví spíše vnitřní neshody, které mohlo zapříčinit právě uvěznění jednoho z nejvyšších představitelů Samsungu. Jak se totiž zdá, odcházející ředitel si nebyl tím, že je dosazení Lee Jae-yonga po skončení trestu na posty nejvyšší, šťastnou volbou. Ostatně, i na nedávné obchodní schůzce ve Washingtonu údajně pronesl, že je nynější stav společnosti víceméně dobrý, v dlouhodobém horizontu však vidí problém.

Uvidíme, jak se tedy nakonec celá situace kolem vedení Samsungu vyjasní. Už teď je však jasné, že je situace poměrně vážná a vnitřní spory mohou společnost bez problému pohřbít. Nezbývá tak nic jiného než doufat, že se celá rodina dohodne na kompromisu a otěže společnosti pevně podrží.

Kwon-Oh-hyun-samsung FB

Zdroj: sammobile

Témata:

Dnes nejčtenější

.