Zavřít reklamu

Co se vám vybaví, když se řekne duální fotoaparát u phabletu Galaxy Note8? Vsadím se, že většině z vás propracovaný režim Portrét. Právě toto lákadlo by se však mohlo v budoucnu objevit i na dalších vlajkových lodích jihokorejského giganta.

Doposud byly režimy Portrét spojovány hlavně s duálními fotoaparáty. Ostatně, i Apple ho nabízí jen u iPhonu ve verzi Plus, který duálním fotoaparátem disponuje. Jak se však zdá, nepředstavoval by tento režim problém ani pro telefony s klasickým jednočočkovým fotoaparátem.

Na zákaznické centrum Samsungu totiž napsal jeden zvědavý uživatel modelu Galaxy S8, který se zeptal, jak to vlastně s portrétním režimem je a zda jej Samsung nechystá i pro jiné telefony. Odpověď, která se mu dostala, je přinejmenším velmi zajímavá. Zákaznické centrum totiž nepřímo potvrdilo nejen to, že na telefony s jednou čočkou režim Portrét bez problému jde, ale i to, že se jej uživatelé modelů S8 dočkají v některé z budoucích aktualizací.

Když se chce, všechno jde

Byla by to určitě bomba. Portrétní režim je totiž pro mnoho uživatelů opravdovým lákadlem a telefon si vybírají i kvůli němu. Pokud však příznivci Note8 nejste, měli jste doposud smůlu. Samsung by tak aktualizací, která by přinesla režim Portrét i klasickému modelu S8, potěšil opravdu široké spektrum uživatelů. A jelikož se jedná o ryze softwarovou záležitost, nereálná vůbec není. O tom nás ostatně před nedávnem přesvědčil konkurenční Google, který svým novým Pixelům tuto vlastnost vnukl. Portérty, které z Pixelu 2 vycházejí, jsou totiž opravdu znamenité a to, že jsou foceny jen jednou čočkou, na nich opravdu nepoznáte.

Nechme se tedy překvapit, zda nás tímto vylepšením Samsung v budoucnu překvapí. Byla by to totiž opravdu zajímavá novinka, kterou by svět jistě ocenil.

Galaxy S8

Zdroj: GSMarena

Dnes nejčtenější

.