I rok a půl starý telefon od Samsungu je lepší než nejnovější iPhone 8, tvrdí Consumer Reports

Pokud vás ve světě techniky zajímá krom Samsungu i jeho konkurence, určitě jste zaslechli o reakcích na prodeje nových iPhonů 8. Ty jsou sice poměrně dobré a Apple z nich má podle svých slov radost, přesto nepřinesly klasický boom, který se od produktů s nakousnutým jablkem očekává. Jasně, vrchol letošního roku iPhone X se ještě prodávat nezačal a kartami ještě zamíchá, bude to však zákazníkům stačit?

Studie, kterou provedl portál Consumer Reports, si tuto otázku kladla také a uvádí poměrně zajímavou věc. Letošní smartphony od Applu se musí před těmi od Samsungu poklonit. Možná si říkáte, že se to dalo čekat. Tipli byste však, jaký telefon dokázal iPhony, které se umístily na čtvrtém a pátém místě, předběhnout? Krom modelu Galaxy S8 a S8+ to totiž byl i loňský model Galaxy S7!

Při studii se vycházelo hlavně z toho, co mohou telefony svým uživatelům nabídnout, jak jsou výkonné či jak jsou oblíbené. A to měl právě loňský model Galaxy S7 v porovnání s letošním iPhony údajně o mnoho lepší. Samsung si však i přes to všechno poplácat rameno nemůže. Jeho Note8 se totiž umístil až za oběma jablečnými telefony na šestém místě. Společnost uvedla, že mu hodně ubrala hlavně váha a výdrž baterie, která též nepatří mezi ty nejlepší. Jihokorejský gigant má tak rozhodně na čem zapracovat.

Porovnávání není příliš objektivní 

Tak či tak je potřeba brát podobné testy a výzkumy se značnou rezervou. Je totiž pravda, že se v mnohých případech diametrálně liší a to, že někde vyhraje iPhone 8 ještě neznamená, že je Samsung Galaxy S8 horší a naopak. Ostatně, i podle mnoha testů výkonu si telefony nic nedarují a spíš než hardware rozhoduje vyladěnost jednotlivých aplikací v operačním systému. A právě porovnávání iOS s Androidem nemá s ohledem na nízkou výpovědní hodnotu cenu.

Galaxy-S7-Edge-camera FB

Diskuze

  tak to je pěkná slátanina… Samsung, který vždy je kopíroval bude tvrdit, že má lepší teefony? to je k smíchu… S8 jsem si chtěll pořídit, ale nekoupil kvůli neschopnosti vývojářů Samsungu dát čtečku prstů do halvního tlačítka..

  Reagovat

  Že Samsung len kopíruje? Haha. Ja mám AMOLED display už 5 rokov na mojom Galaxy S II, iPhone s ním prichádza až teraz na modeli X.

  Reagovat

  Jsem jablíčkář, přesto musím souhlasit. Před uvedením iPhonu x byl samsung rozhodně nejvíce inovativní a vedl trh. ( neříkám že už to tak není, to ukáže čas)

  No ale na iPhone x se nebude do displeje vypadlo at statická grafika což se u zatim všech panelech OLED a a OLED říct nedá. Je to neduh jako u plazma TV. Apple neprisel první, apple přinesl prvni displej který bude fungovat a nedělat nesmysly…. tomu se říká kvantita není kvalita – tím chci říct uspěchat se nevyplácí – viz. vyvuchujici note nebo směšné face ID které odemknu fotkou – jako kde jsme, to beru že si z nás dělá samsung prdel nee?! Pustit na trh toto, to opravdu děkuji….

  To jsi dost zaspal dobu, o několik let. Teď ostaní kopírují Samsung. Hlavně Apple.
  Navíc ta čtečka je umístěná naprosto geniálně. Vůbec nechápu, jak mohla být jinde. Takhle jí měla už umístěnou i legenda legend, Toshiba G900. Takovejhle telefon někdo dneska zase udělat, tak je hned můj.

  https://www.gsmarena.com/toshiba_g900-review-185.php

  Každej kdo nemá poruchu motoriky, vezme telefon do dlaně a ukazováček má přesně na čtečce. Kdo ne, tak ať si zajde k doktorovi. Ani jednou se mi nestalo, že bych si sáhnul na foťák. Navíc pro takový retardy, co to tvrděj a stává se jim to, vytvořil Samsung pouzdro pro uplný bezmozky.

  http://www.samsung.com/cz/smartphones/galaxy-s8/accessories/

  Maj tam přesnej výrez na ten svůj pahejl. Víc se fakt dělat nedá. Snad jen si koupit Aligatora.

  https://www.youtube.com/watch?v=0JXuo4gnPpk

  Reagovat

  Tak ty jsi mimo. Iphhone koupil displeje do X od Samsungu. Nejdriv si neco precti ty trole nez zacnes trolit. Iphone je jen image nic vic. Ani to uz ne. Opici se po samsungu a vyplakal si displeje od nej aby meli od kraje po kraj. Ne jak ty svoje okynka ktere jsou 100let za opicemi o velikosti Nokia displeje.

  Reagovat

  Nemyslím, že až SGS 7. Když jsem loni vyměnil iP 6 Plus, za SGS6 Edge +, tak jsem čuměl jak puk, co jsem do tý doby měl za krám. Displej, výdrž baterie, rozměry, vzhled, ….. Takže už minimálně od 6 je Samsung lepší, což “pseudoajfonisti” nikdy nepřiznaj. Ale musím uznat, že Samsung je o světelný roky dál. O systému se bavit nebudu už vůbec. Konečně jsem pánem telefonu a ne otrokem Apple. Aktuálně mám Note 8 a ajfounům se můžu jen smát. Když jsem ho položil vedle iP 8, tak to je Trabant vedle MB S Klasse.

  Reagovat

  Jsem jablíčkář, přesto musím souhlasit. Před uvedením iPhonu x byl samsung rozhodně nejvíce inovativní a vedl trh. ( neříkám že už to tak není, to ukáže čas)

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět