Zavřít reklamu

YouTuber JerryRigEverything provádí s vlajkovými smartphony různých značek všemožné kousky. Obvykle je testuje proti poškrábání, ohýbání a také ohněm. Jindy je zase rozebere do posledního šroubku a ukazuje jednotlivé komponenty. Sem tam si je ale upraví i k obrazu svému, a právě to udělal i s nejnovějším přírůstkem do rodiny Galaxy od Samsungu. YouTuber si totiž vytvořil transparentní záda, díky čemuž je vidět na většinu komponent v telefonu.

Problém je, že značnou část vnitřku zabírá cívka pro bezdrátové nabíjení. Nicméně je komponenta je převážně z plastu a necelá polovina je úplně zbytečná. Právě nepotřebnou část je tak možné odstřihnout, aby bylo na ostatní komponenty skrze průhledná záda vidět a přesně provedl i autor videa.

Z původních zad pak odstranil ochranné sklo pro zadní fotoaparáty společně se senzorem otisků prstů. Na odstranění barvy ze skla použil rozpouštědlo. Po jeho nanesení musel barvu nejprve ze zad doslova seškrábat, pak už ale bylo možné poměrně snadno odloupnout laminovací vrstvu a rázem byla záda čistá.

Nakonec zbývalo už jen vrátit senzor otisků prstů a ochranné sklo pro fotoaparát na své místo a bylo hotovo. Tedy téměř, aby upravená záda u telefonu držela, bylo ještě potřeba použít úzkou oboustrannou lepící pásku, kterou zakoupíte například zde.

Samozřejmě taková úprava přináší i jisté nevýhody. V první řadě přicházíte samozřejmě o záruku. Dále už telefon nebude voděodolný, a nakonec přijdete i o bezdrátové nabíjení, protože skrze něho by nebylo na vnitřní komponenty vidět, jelikož zabírá většinu plochy zad.

Galaxy Note8 transparent back

Dnes nejčtenější

.