Fotoaparát u vlajkového Samsungu Galaxy S8 má problémy se zaostřováním

Fotoaparát v mobile je v dnešnej dobe dosť nápomocná vec. Samsung sa v tomto smere posunul značne vpred uvedením svojich vlajkových Galaxy S7 a S8. Čo ale ak vám prestane fungovať?

V posledných mesiacoch začínajú pribúdať prípady reklamácií so zadnou kamerou, konkrétne zo zaostrovaním. Prejavuje sa to hlavne pri zapnutí fotoaparátu, kedy obraz ostane rozmazaný a nedá sa nijako zaostriť. Pomáha až opakované zapínanie a vypínanie fotoaparátu alebo jemné poklepanie v jeho okolí. Z toho plynie, že sa bude jednať o mechanickú závadu. Nie je potreba vykonávať obnovu továrenského nastavenia, keďže by to nemalo význam.

Dôvod?

Dôvodom tejto chyby podľa neoficiálnych zdrojov by mohli spôsobovať nadmerné otrasy alebo pády telefónu. Práve vtedy by mohlo dôjsť k poškodeniu zaostrovacieho mechanizmu. Keďže konštrukcia kamery je tak miniatúrna, nemuselo by to byť vylúčené. Samsung sa zatiaľ k týmto problémom oficiálne nevyjadril.

Nedávno bola vydaná aktualizácia, ktorá riešila problémy práve s fotoaparátom, no nie dosť dostatočne. Zo skúseností používateľov je známe, že problém je trvalo možné odstrániť len výmenou vadnej kamery, kedy sa problémy už nevyskytujú. V prípade prejavení tohoto problému vo vyššej intenzite je dobré navštíviť autorizované servisné stredisko, kde bude tento problém preverený a odstránený.

Ak ste zaznamenali podobnú nepríjemnosť s týmto konkrétnym modelom a touto závadou, môžete sa oň podeliť v komentároch.

Diskuze

  Mám úplně stejný problém rovněž od vytažení z krabice (telefon mám již 3 měsíce)…je to pěkně nepříjemné, vždy se to stane, když potřebuje člověk něco rychle vyfotit….

  Reagovat

  Reklamujte jako já. 🙂 Reklamujte přes premium servis samsung S8. Přijedou, odvezou a opraví. Poté přivezou opravený.
  Je zde bezplatné zapůjčení náhradního telefonu po dobu opravy. Do 5ti pracovních dní jsem měl telefon opraven. (Výměna fotoaparátu)

  Reagovat

  Naprosto stejný problém jako píši všichni ostatni začal mi to S8 dělat po cca 4 měsících poklepu foťák zaostří a vyfotí velmi dobré foto ale jakmile chci vyfotit další foto tak už je to znovu rozmazané a musím znovu poklepat !!
  Půjdu asi reklamovat protože S8čka není žádná levná hračka …

  Reagovat

  Take se mi to stalo a to ihned po koupi. Koupila jsem S8 v srpnu 2017 u operátora. Po poklepání se vada odstraní, ale jen dočasně. Poté je potřeba znovu poklepat.
  Zatím mi to takto nevadí, dokud to poklepání vadu vyřeší. Ale co se stane, až bude telefon po záruce a pak najednou se vada nedá odstranit pouhým poklepáním? Co až mi telefon trochu upadne na stůl a pak už kamera nebude fungovat?

  Kolik by stála oprava kamery???

  To je ta otázka.

  Reagovat

  Zdravim..Telefon som kupil od majitela.Davam si naň pozor,nespadol mi ani nič podobne a mam taky istý problém..Aj ja musím jemne poklepat okolo zadnej kamery az sa zaostrý.A je to neprijemné ked potrebujete fotiť a displej je rozmazany.A hlavne kôli tej cene telefonu.Inač ostatné vsetko zatial funguje bez problémov.

  Reagovat

  Mám ten istý problém už od začiatku čo ho používam.Trva pár dni kym sa da do kopy. Je to dosť nepríjemné ak chcete použiť rýchlo fotoaparát ktorý vám prave vtedy nejde.dalsi vážny problém mám s nabijanim kde mi ustavične vypisuje zistila sa vlhkosť v nabijani čo je nemožné keďže telefon mám vždy na suchom mieste. Ak ma niekto podobný problém a vie ho vyriešiť nech mi napíše.za každý tip som vďačný.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět