Zavřít reklamu

Ačkoliv se může zdát, že je jihokorejský Samsung v posledním roce úspěšný a prakticky nic ho netrápí, opak je pravdou. I přes slibné zítřky je totiž jeho vedení v pomalém rozkladu a po korupční kauze jednoho z nejvyšších představitelů tohoto technologického giganta odchází z čela společnosti další velmi důležitá osobnost.

Víceprezident společnosti Oh-Hyun Kwon, který se doposud řadil mezi tři nejvlivnější muže v Samsungu, oznámil rezignaci. Podle svých slov chce svým krokem uvolnit místo mladé krvi, která by měla dokázat lépe reagovat na rychle se vyvíjející technologický průmysl a udávat v něm směr. On sám se naopak ze Samsungu úplně vytratí a o žádné jiné posty se prý ucházet nehodlá.

“Je to něco, o čem jsem už dávno přemýšlel. Rozhodnutí to nebylo snadné ale mám pocit, že jej již dále odkládat nemohu,” okomentoval svůj odchod Kwon.

Společnost předává v době blahobytu 

I když je pro Samsung odchod jednoho z nejvýznamnějších členů vedení nepříjemná rána, je potřeba si přiznat, že lepší čas odchodu Kwon zvolit nemohl. Jak jsem totiž již psal v úvodním odstavci, jihokorejský gigant zažívá opravdu zlaté časy. Podle dosavadních zpráv nejrůznějších analytických společností přineslo třetí čtvrtletí roku 2017 do kas Samsungu úctyhodných 14,5 biliónů wonů, což je v přepočtu zhruba 280 miliard korun. Zásluhu na tom mají hlavně čipy, jejichž cena v minulých měsících raketově vzrostla.

Samsung však i přes slibné výsledky krotí nadšení. Je si totiž vědom toho, že ačkoliv jsou zisky skvělé, jsou to spíše plody starších investic a rozhodnutí. Motor, který by však společnosti zajistil zářivou budoucnost, zatím na obzoru není a to vedení Samsungu mírně znepokojuje. Snad se tedy v budoucnu žádný výrazný propad nevyplní a Jihokorejci se budou dále řadit mezi špičku technologického průmyslu.

Kwon-Oh-hyun-samsung FB

Zdroj: sammobile, novinky

Dnes nejčtenější

.