Zavřít reklamu

Jihokorejský gigant včera představil dvě velmi zajímavé novinky svého portfolia. Jedná se o duo nových snímačů fotoaparátu s rozlišením 12 a 24 Mpx. Ihned po představení se tak vyrojily spekulace o tom, že máme co do činění s komponenty pro chystaný Galaxy S9.

Teorie o tom, že bude novinka součástí nové S9, jsou poměrně věrohodné. 12 Mpx snímač by měl mít o něco lepší parametry než jeho předchůdce v modelu Note8 či S8. Díky svým rozměrům by navíc skvěle zapadly do modulu pro duální fotoaparát, který Samsung svému S9 údajně též připravuje. Velkým tahákem nového snímače je též ultrazvukové zaostřování, které by mělo nový fotoaparát katapultovat na pozici nejlepšího fotoaparátu ve smartphonu. Tuto pozici však nyní okupuje nový Google Pixel 2, který by měl mít podle dostupných informací snímač vcelku podobný.

snimace s9

Druhý 24 Mpx senzor by pak měl být i přes své velké rozlišení překvapivě malý, takže by se měl bez problémů vlézt i do těch nejtenčích modelů. Těžko však říci, co s ním Samsung do budoucna zamýšlí. Při vývinu duálního fotoaparátu pro S9 na něj totiž vzhledem k času, který do představení zbývá, nevsadí a radši se vydá cestou, kterou si už před nějakým časem prošlapal u modelu Note8. Nechme se však překvapit, nakonec může být vše úplně jinak.

Galaxy S9 concept Metti Farhang FB

Zdroj: phonearena

Dnes nejčtenější

.