• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  SanDisk A1
  Galaxy S9 S8 Note 8 Note 7

  Galaxy Note8 si necelý měsíc po spuštění prodejů slušně podmanil nejdůležitější světové trhy

  Je tomu zhruba měsíc, co se na pultech obchodů objevily první modely Galaxy Note8. Ačkoliv mohly být první odhady prodejů lehce rozpačité, ukázalo se, že se mýlí a nové phablety jdou po celém světě doslova na dračku. Podle nejnovějších zpráv se už dokonce stihly prosadit i na klíčových trzích po celém světě.

  Zákazníky neodradila poměrně vysoká cena ani pověst, která se s řadou Note od minulého roku táhne. V domovské Jižní Koreji trhaly předobjednávky a klasické prodeje rekordy a o mnoho hůře si smartphone nevedl ani v ostatních zemích. Například v USA využívá nový Note8 měsíc po jeho vypuštění jednoho procenta všech uživatelů využívajících Android. To dělá z nového Samsungu 21. nejpopulárnější telefon v zemi, což je s ohledem na jeho cenu a dobu, kterou je na trhu, vcelku heroický výkon. V Austrálii si vedl nový Note8 ještě lépe a jednoho procenta dosáhl už po třech týdnech. V Jižní Koreji je pak Note8 využíván 1,7 % populace.

  Statistiky pro evropský trh k dispozici s ohledem na pozdní spuštění nejsou. Dá se však předpokládat, že budou o něco horší.

  Že si nedokážete představit, co vlastně jedno procento znamená? Zkusíme vám napovědět. Modely Galaxy S8 a S8+ jsou po půl roce na trhu celosvětově zastoupeni šesti procenty, což se považuje za opravdu slušný výsledek. Pokud tedy Note8 zvládl oslovit klíčové trhy, je jeho cesta za úspěchem alespoň z jejího začátku úspěšná. Uvidíme, jak se mu však bude dařit dál a zda o něj poptávka nakonec neopadne.

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět
  HighSky - Obchodujte online