Zavřít reklamu

Vypadá to, že trendem následujících let budou jednoznačně telefony s displejem od okraje k okraji. První vlaštovky už se koneckonců objevují i u těch největších technologických společností, které zpravidla určují celosvětový trend. Krásným displejem téměř bez rámečků se tak můžeme pokochat například u Samsungu Galaxy S8, iPhonu X, který brzy vyjde, nebo nového Galaxy Note 8. A právě poslední zmiňovaný se objevil ve velmi zajímavém porovnání.

bezel-note-8-675x540

Vypadá to, že trendem následujících let budou jednoznačně telefony s displejem od okraje k okraji.

Jak můžete vypozorovat z obrázků, rámečky, jsou u většiny telefonů s infinity displeji velmi podobně řešené. Absenci bočních lišt dohání výrobci poměrně tlustými lištami na horní a spodní části telefonů, kam umisťují senzory. Z této řady vystupuje jediný iPhone X, který má na horní straně jen malý výřez pro senzory, spodní stranu však uvolnil úplně. Za svůj krok si však Apple vysloužil poměrně ostrou kritiku, výřez je totiž mnohými označován za poměrně nevkusný prvek. Při pohledu na ostatní displeje však musíme objektivně přiznat, že jím Apple značnou část displeje opravdu ušetřil.

Uvidíme, s čím na nás výrobci smartphonů vyrukují v následujících letech. Je totiž jasné, že s podobnými rámečky se spokojit nebudou a pokusí se své telefony vyšperkovat displeji skutečně přes celou přední stranu. Zda se jim to však povede k dokonalosti zatím jasné není. Nechme se však překvapit.

Galaxy Note 8 vs iPhone X

Zdroj: sammobile

Související články

Dnes nejčtenější

.