Zavřít reklamu

I když si mnoho uživatelů spojuje se Samsungem hlavně telefony, není to jediné odvětví, ve kterém se snaží udávat trend. Například i počítačový průmysl je pro jihokorejského giganta velmi důležitý a tak není divu, že se v jeho vývojových laboratořích rodí opravdu zajímavé kousky. Jednu takovou věc si Samsung před nedávnem patentoval a je nejspíš jen otázkou času, kdy ji do svých notebooků implementuje.

Představte si, že si otevřete svůj notebook a místo zadání hesla uděláte nad jeho trackpadem jen vámi zvolené gesto na odemčení či procházíte internet jen pouhými posunky rukou, aniž byste se trakcpadu vůbec dotkli. Tak přesně tuto funkci by rád Samsung svým notebookům přidal. Patentoval si totiž trackpad, který disponuje krom funkce rozpoznání tlaku i množstvím senzorů pro rozpoznání bezkontaktního ovládání.

Senzory by měly být opravdu přesné a rozpoznat do detailu vše, co nad trackpadem vaše ruce ukazují. Bohužel se však zatím omezíte pouze nad onu “osenzorovanou” plochu, snímání mimo ni nebude pravděpodobně podporováno či nebude pracovat správně. I tak je to jistě zajímavá vychytávka, která by mohla nové notebooky od Samsungu parádně vyšperkovat. Už teď je však jasné, že pro každého nebude – cena nejspíš nikterak nízká nebude.

Notebook-Patent-3-296x270

Samsung není v tomto odvětví nováčkem

Pokud se vám tato technologie zdá jako z jiné galaxie, pletete se. Něco podobného už se dokonce objevilo i u samotného Samsungu. Ten vnukl pár bezkontaktních gest například i do Galaxy S4. Uživatelé si však užitečnost této vychytávky úplně neoblíbili a gesta tak pozvolna ustoupila do pozadí. Na notebooku by však dostala podobná vychytávka úplně jiný rozměr, takže je její realizace vcelku pravděpodobná. Nechme se tedy překvapit, kdy a zda vůbec (přeci jen se jedná o patent) se jí dočkáme.

notebook-samsung-fb

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.