• Smartphone
 • TV/Audio
 • Návody
 •  
  SanDisk A1
  Galaxy S9 Note8 Oreo
  iStores.sk

  Nový 10,3 metrový kinodisplej od Samsungu se objevuje v prvních kinech

  Chodíte rádi do kina? Pak vám následující řádky udělají radost. Jihokorejský gigant v červenci představil svou novinku 4K Cinema LED Displej, tedy obrazovku určenou převážně do kin. Ta dosahuje 10,3 metrů, podporuje HDR a nabízí divákům nepřekonatelný filmový zážitek. Nyní ji Samsung začal instalovat do prvních kinosálů.

  Šťastlivci, kteří si filmy z nové obrazovky užijí, budou uživatelé Bangkoku na začátku příštího roku. Místní provozovatel kin totiž se Samsungem podepsal na dodávku smlouvu a zajistil tak svému kinu velkou prestiž. Podobnou technologii využívá jen kino v domovské Jižní Koreji. Jedinečnost těchto kin však zřejmě brzy skončí. Unikátní obrazovka by se totiž měla velmi brzy rozšířit i do dalších velkých měst. Čile se spekuluje například o Londýnu.

  Nová dimenze zážitků

  Zájmu provozovatelů kina o tuto novinku se nemůžeme divit. Podle jejich slov je prožitek ze sledování filmů na těchto obrazovkách opravdu fenomenální. To potvrzuje i vedoucí displejové divize v Samsungu HS Kim: “Díky ostřejším a realističtějším barvám, skvělému zvuku a unikátní dynamice obrazu si divák naší kinoobrazovky připadá, jakoby byl vtažen do samotného filmu.”

  Uvidíme, jak se novinka ve světě ujme. O její finanční náročnosti sice informace nemáme, rozhodně se však o malá čísla jednat nebude. Velcí hráči v kinoprůmyslu však posunou touto investicí své impérium na úplně jinou úroveň a to za to rozhodně stojí. Nechme se tedy překvapit, kde se s touto novinkou v naší blízkosti setkáme.

  Zdroj: sammobile

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět