Zavřít reklamu

O tom, že začal v dílnách Samsungu vznikat skládací telefon, jste na našem webu už určitě četli. Pokud jste si však na něco takového začali dělat zálusk, měli byste brzdit. Ačkoliv nám Samsung slíbil, že telefon uvede v brzké době, může se stát, že jím uspokojí pouze některé zájemce.

Odhadování možného představení je ve světě smartphonů už takovým evergreenem. Každého zajímá, kdy se celá událost odehraje a svými dedukcemi se snaží trefit a mnohdy i proslavit mezi leakery. Přesně tito lidé se nyní zaměřili i na představení a zjišťování informací o chystaném skládacím Samsungu. Na jeho představení totiž nemá podle nich Samsung zrovna mnoho vhodných příležitostí a tak musí jednat rychle.

Jednou z těch nejpravděpodobnějších variant se tak zdají první dva týdny příštího roku. Poté by totiž telefon kanibalizoval na novém Galaxy S9, který by měl přebrat žezlo po veleúspěšném Galaxy S8. Ubírání reklamy si tak Samsung rozhodně dolovit nemůže. První lednové týdny navíc nahrávají do karet souboji s iPhonem X. Ten bude sice už tou dobou nějaký pátek v prodeji, pokud se však vyplní všechny prognózy, ke svým majitelům se ve velkém dostane právě až začátkem příštího roku. Porovnání se skládacím Samsungem Galaxy X, jak se začal telefon ve světě označovat, by však mohl své uživatele zklamat.

Datum spuštění je určitě velmi důležité, pokud se však vyplní předpovědi leakrů, bude pro většinu světa stejně nepodstatné. Objevily se totiž informace, že by se mohl telefon vyrobit pouze v limitované edici a pouze pro určité trhy. Nejpřesnější odhady hovoří o sto tisících kusů pro Jižní Koreu. V ní by si měl Samsung údajně telefony otestovat a podle toho se rozhodnout, zda se do celosvětové velkovýroby pustí. Osobně si však myslím, že se k tomuto kroku neuchýlí a pokusí se telefonem zaujmout na první dobrou všude. Podobnou technologii totiž jen tak někdo nenabízí a pokud se Jihokorejcům osvědčí, připíšou si důležité prvenství, které může hrát v dalších letech na trhu se smartphony důležitý trumf. Nechme se tedy překvapit, co na nás Samsung nakonec přichystá a zda nám telefon skutečně ukáže už za necelé tři měsíce. Byla by to rozhodně pecka.

Samsung foldable smartphone FB

Zdroj: phonearena

Dnes nejčtenější

.