Zavřít reklamu

Vypadá to, že si Samsung a lidé v něm hlavu se zákony příliš nelámou. Poté, co vyšla na jevo úplatkářská aféra jednoho z předních představitelů jihokorejské společnosit, se totiž na Samsung valí další nepříjemná žaloba. Tentokrát bude muset vysvětlit, jak to bylo s výrobou smartphonů Galaxy S6, S7, S8 a Galaxy Note 8.

Americká společnost vyrábějící polovodiče a podobné komponenty, Tessera Technologies, podala minulý týden proti Samsungu žalobu. Myslí si totiž, že porušil zhruba čtyřiadavcet patentů společnosti, za které se však neobtěžoval zaplatit. A právě to by mohl být vcelku solidní problém. Pokud totiž soud vinu Samsungu potvrdí, pokuta zřejmě malá vzhledem k tomu, do kolika telefonů komponenty porušující patenty implementova, nebude.

Faktem však je, že se Samsung s podobným problémem nepotýká poprvé. I v minulosti byl totiž za podobné prohřešky soudně i mimosoudně popotahován. Namátkou můžeme zmínit například loňský spor se společností FinFET. Ta tvrdila, že ji Samsung její technologii ukradl poté, co ji jeden z inženýrů FinFETu lidem ze Samsungu prezentoval. V té době však již byla dávno patentovaná její mateřskou společností.

Uvidíme, jak se Samsung k celé žalobě postaví. Vzhledem k tomu, že se však jedná o poměrně závažnou věc, která se při pohledu na tři generace telefonů táhne už poměrně dlouho, nejspíš se bude Samsung snažit situaci co nejrychleji napravit. I když jsou jeho příjmy opravdu skvělé, takováto zbytečná pochybění si rozhodně dovolit nemůže. Tím spíš, že mu těžce ubírají i na jeho prestiži. Samozřejmě tu však existuje i možnost, že je celý spor smyšlený a k žádné krádeži nebo porušení patentu nedošlo. Nechme se tedy překvapit.

Samsung Galaxy S7 vs Galaxy S8 FB

Zdroj: koreaherald

Dnes nejčtenější

.