Zavřít reklamu

V minulých týdnech jsme vás informovali o tom, že se Samsung začal intenzivně zabývat skládacími smartphony, které by podle slov ředitele společnosti rád vydal už v příštím roce. Nyní se objevily informace, které tuto skutečnost potvrzují a vrhají na ni nové a jasnější světlo.

Webu Business Korea se podařilo zjistit, že se nyní Samsung zabývá dvěma koncepty, ze kterých pravděpodobně vybere finální verzi. V úvahu přý případá zpracování s otevíráním ven, které se podobá klasickému “véčkovému telefonu. Druhý model má pak zpracování přecně opačné a celý se ohýbá dovnitř tak, že je displej a celá využitelná část na vnější straně. Ač se může zdát druhá varianta za méně praktickou, podle zdrojů zjíměného webu ji Samsung před první variantou upřednosťnuje.

Práce trvají už pět let

To, že se o skládacím telefonu u Samsungu přemýšlí, není žádnou novinkou. První nápady, které jeho příchod naznačily, se zrodily v hlavách Jihokorejců už před pěti lety. Tehdy začaly údajně i první práce, které by mohl Samsung letos konečně dotáhnout do zdárného konce. Zajímavé však je, že se od samého počátku počítalo s variantou skládání ven, která se však pravděpodobně v minulých měsících úplně otočila.

Uvidíme, s čím nás tedy Samsung nakonec příští rok překvapí. Jelikož už však skládací telefon párkrát oznámil, zřejmě se na něj velmi upne a pokusí se jím mobilní trh změnit. Zda se mu to podaří si však nikdo odhadnout nedokáže.

Samsung foldable smartphone FB

Dnes nejčtenější

.