Zavřít reklamu

Samsung je největším výrobcem televizí na světě už dlouhých 12 let v řadě a tak není divu, že se snaží po většinu času udávat trend. Letos například představil novou generaci QLED televizí, které by měly poskytovat divákům úžasný obraz. Jak se však zdá, zájem o ně není takový, jaký si Samsung představoval.

Největší problém však není v samotných televizích, ale v zákaznících. Ty totiž novou technologii ještě úplně neznají. Doposud totiž byla v některých zemích kvůli toxicitě kovů při výrobě QLED panelů zakázána. Samsung však našel způsob, jak panely vyrobit i nezávadně. Tento proces je však velice nákladný a moc světových výrobců televizí si jej nemůže dovolit. Je k němu totiž zapotřebí i opravdu velké množství informací, které má však pod palcem pouze Samsung. Jihokorejský gigant však plánuje své know-how prozradit a umožnit tak konkurenčním společnostem QLED televize také vyrábět.

Konečné slovo sice zatím nepadlo, je to však pravděpodobně jen otázkou času. Je totiž jasné, že pokud se svět QLED televizemi nezaplní tak, že je lidé dostanou do povědomí, odbyt produktů od Samsungu bude pořád mizivý. Už teď se však ozývají kritici, kteří tvrdí, že si tím Samsung spíše uškodí. Na trhu s televizemi jsou totiž podle nich i kvalitnější hráči, kteří by jej mohli po získání QLED technologie zničit. Uvidíme, zda je tento scénář reálný.

Samsung QLED FB 2

Zdroj: sammobile

Témata: ,

Dnes nejčtenější

.