Galaxy S9 bude pořizovat parádní zpomalené záběry. Nový čip v telefonu zvládne videa při 1000 fps

O tom, že se výroba nového Samsungu Galaxy S9 pomalu rozjíždí, jsme vás už v minulých týdnech několikrát informovali. Zatím sice přesně nevíme, jaké technologie novinka od jihokorejců přinese, některé úniky nám však naznačují opravdu zajímavé kousky. Nejnovější zprávy například tvrdí, že se můžeme těšit na snímač fotoaparátu, který bude schopen vyfotografovat tisíc snímků za sekundu.

Ač se to může zdát zprvu neuvěřitelné, je to tak. Snímač s frekvencí 1000 fps by se měl začít vyráběž už v listopadu, takže by neměl být s jeho umístěním do Galaxy S9, který by měl spatřit světlo světa už v lednu, žádný problém.

Ve světě už podobné snímače existují 

Samsung bude chtít svým snímačem konkurovat hlavně společnosti Sony, která podobnou technologii už před nějakým časem vyrobila a implementovala do modelu Xperia XZ1. Ta se těší velké oblibě právě díky dokonalým zpomaleným záběrům, kterými díky vysoké snímkové frekvenci vyniká. Protože má však Sony na tuto technologii patent, bude se muset Samsung vydat jinou cestou a svůj objektiv vymyslet od piky.

Koncept Galaxy S9:

Doufejme, že se tato novinka skutečně v nových S9 objeví. K Infinity displeji, novému procesoru, duálnímu fotoaparátu a snímači otisků prstů v displeji by se totiž náramně hodila. Pokud chce navíc Samsung svým S9 konkurovat iPhonu X, jak se v posledních týdnech čile spekuluje, bude muset svůj telefon rozhodně vyšperkovat a právě takto zajímavý snímač je jednou z cest. Nechme se však překvapit, s čím na nás Samsung v lednu vyrukuje.

Zdroj: sammobile

Diskuze

  Samsung konkurovat iPhonu? To je největší vtip roku. Apple má za konkurenty spíš Huawei, Honor,….. Samsung je o světelný roky dál. A ani iPhone X, až teda přijde, to nezachrání. S tím si vytírá řiť i SGS 8 ?
  U Samsungu se prej říká, co nám není rovno, po tom je nám ……

  Reagovat

  iPhone X to zachrání neboj. Vždyť rok starý model iPhonu 7 dal “vlajkové lodi” od samsungu na prdel minulý týden v testech:-). To se ani nebavím o čipu A11 který v x-ku je. Nevím kdo si s kým vytírá řiť když iPhone X ještě nebyl s ničím fyzicky porovnáván. 5x se zhluboka nadechni a uklidni se nebo to s tebou sekne. Já mám iPhone 7 plus a kolega v práci S8, tak tady nepiš žvásty hospodského typu…..

  Reagovat

  Koho zajímaj testy rychlosti člověče ?! Ty telefony jsou všechny už tak rychlý,že uživateli je jedno zda v nějakým testu je o trochu lepší ten nebo ten. Při běžným užívání ty zanedbatelný rozdíly nikdo nepozná. Naprdel iPhone nemůže dát Samsungu ani omylem ! Sám mám iPhone 7 a Samsung S7 Edge.Koupil jsem si najednou abych to mohl porovnat a realita je taková,že Samsung je ve všem, ale úplně ve všem lepší. iPhone 7 jsem po 3 týdnech testování dal do krabice a je už půl roku ve skříni,protože ho nikdo nechce, jaká to je neskutečně předražená sračka !!! Samsung jde pořád dopředu a iPhone ho už nedožene,taková je realita !!!

  Ano s rozlíšením střední třídy na iphone 7, kdy grafika vykresluje 4x menší prostor než Samsung galaxy s8 s 2k dysplaiem to je potom srovnání výkonu.

  Pak se dívat na hrubý displej iphone 7 to by mě bavilo….

  Hlavně ta čtečka otisku kdesi v zadu na S8 je super. Jak jsi to psal s tím konkurováním???? Připomeň mi který výrobce to má ještě otisk v zadu kdesi v řiti ??? 🙂

  Reagovat

  Dodo

  To si první na světě který pozná u těchto telefonů rozlišení displeje pouhým okem. Ještě mě někdo může vykládat něco o iOvcích. Příznivci upraveného androidu výrobcema telefonů jsou ještě víc zfanatizovaní než iOvce. Dokonce tak že mají doma “předražený” iphone 7 za 20 litrů v šuplíku. To je vtip dne.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět