Zavřít reklamu

Řada telefonů Active od Samsungu je u jeho uživatelů oblíbená hlavně díky své odolnosti proti poškození v kombinaci s kvalitním hardwarem a líbivým designem. Nejnovější Galaxy S8 Active se však až tak skvělou odolností pochlubit nemůže. Krátce po zahájení prodejů v USA si totiž jeho uživatelé stěžují na nepříjemný nešvar jeho displeje.

Právě displej telefonu je jedním z nejnáchylnějších míst na poškození. Samsung si je tohoto faktu samozřejmě moc dobře vědom a proto ho u „aktivního“ telefonu vyrobil z co možná nejodolnějšího materiálu. To se mu sice povedlo a rozbít jde opravdu jen velmi těžko, nastává však jiný problém – škrábance. Ty se totiž podle uživatelů S8 Active na displeji tvoří opravdu neuvěřitelně rychle a to dokonce i v kapsách od kalhot.

Samsung má s podobným problémem již zkušenosti

Příčina je pravděpodobně vcelku prostá. Materiál, ze kterého je displej vyroben, je měkčí než klasické skleněné panely používané u standardních telefonů. To displeji sice zajišťuje, že se neroztříští, za to však zvyšuje jeho šance na poškrábání o desítky procent. O tom se však Samsung přesvědčil už v minulosti. Podobné potíže se totiž objevily už u generace předchozí, která na poškrábané displeje též velmi trpěla.

Zajímavé je, že podobný nešvar nalezneme i u konkurenčních společností. Například taková Motorola se u svého Moto Z2 Force musela dokonce kvůli neodolnému displeji odhodlat ke spuštění programu, který spotřebitelům umožňuje opotřebované displeje za 30 dolarů vyměnit. Důvěru zákazníků si tak díky tomuto kroku opět získala. Je tedy možné, že se Samsung po letošní škrábancové blamáži též k podobnému programu uchýlí a své zákazníky slevou na výměnu displejů potěší. V opačném případě by si mohl zadělat na solidní problémy do budoucna. Žádný zákazník by si totiž dobrovolně telefon s displejem, který se ihned poškrábe, nezakoupil.

samsung-galaxy-s8-active-1

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.