Zavřít reklamu

Nový Galaxy S8 Active není zas až tak odolný. Displej má problém s obyčejnými škrábanci

Řada telefonů Active od Samsungu je u jeho uživatelů oblíbená hlavně díky své odolnosti proti poškození v kombinaci s kvalitním hardwarem a líbivým designem. Nejnovější Galaxy S8 Active se však až tak skvělou odolností pochlubit nemůže. Krátce po zahájení prodejů v USA si totiž jeho uživatelé stěžují na nepříjemný nešvar jeho displeje.

Právě displej telefonu je jedním z nejnáchylnějších míst na poškození. Samsung si je tohoto faktu samozřejmě moc dobře vědom a proto ho u „aktivního“ telefonu vyrobil z co možná nejodolnějšího materiálu. To se mu sice povedlo a rozbít jde opravdu jen velmi těžko, nastává však jiný problém – škrábance. Ty se totiž podle uživatelů S8 Active na displeji tvoří opravdu neuvěřitelně rychle a to dokonce i v kapsách od kalhot.

Samsung má s podobným problémem již zkušenosti

Příčina je pravděpodobně vcelku prostá. Materiál, ze kterého je displej vyroben, je měkčí než klasické skleněné panely používané u standardních telefonů. To displeji sice zajišťuje, že se neroztříští, za to však zvyšuje jeho šance na poškrábání o desítky procent. O tom se však Samsung přesvědčil už v minulosti. Podobné potíže se totiž objevily už u generace předchozí, která na poškrábané displeje též velmi trpěla.

Zajímavé je, že podobný nešvar nalezneme i u konkurenčních společností. Například taková Motorola se u svého Moto Z2 Force musela dokonce kvůli neodolnému displeji odhodlat ke spuštění programu, který spotřebitelům umožňuje opotřebované displeje za 30 dolarů vyměnit. Důvěru zákazníků si tak díky tomuto kroku opět získala. Je tedy možné, že se Samsung po letošní škrábancové blamáži též k podobnému programu uchýlí a své zákazníky slevou na výměnu displejů potěší. V opačném případě by si mohl zadělat na solidní problémy do budoucna. Žádný zákazník by si totiž dobrovolně telefon s displejem, který se ihned poškrábe, nezakoupil.

Zdroj: sammobile

Diskuze

    Jakub Klesal

    Bylo to uz u 6edge kde mi to dokonce poskrabal originalni flipovy kryt. Asi do tydne. Tak jsem nasadil folii a ta se taky skrabala tak jsem hledal na internetu a samsung se k tomu priznal. U edge 7 uz to bylo lepsi ale mel jsem dva a oba dva se po malym padu roztristila. Skla v te dobe nemela cenu protoze neslo ovladat okraje. A ted u s8 plus to je snad nejhorsi. Mel jsem ho tri dny a hned skrabance tak jsem koupil sklo a muzu rict ze tady uz sklo nevadi pri ovladani. ALE KDO CHCE DAVAT TELEFON DO KONDOMU A PRES TO TEZKY SKLO. TO SE NESMI STAVAT. KORT KDYZ NA SAMSUNGU NOTE4 KTEREJ MI SPADL BEZ OCHRANY SNAD 1000X BYLO SKLO NEPOSKRABATELNY. STEJNE TAK U IPHONU. A SAM TO NECHAPU ZE CIM NOVEJSI TIM DRAZSI ALE SKRABE SE.

    Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět