Zavřít reklamu

Prohlížeč Seznam.cz přichází s další užitečnou novinkou – přidal funkci „Přečíst později na Seznamu“

Skrze svižný a bezpečný prohlížeč Seznam.cz surfuje na internetu kolem 850 tisíc lidí. Po jeho nedávné kompletní aktualizaci, kdy získal dvojnásobnou rychlost a řadu unikátních funkcí, které jsou plně k dispozici v prostředí desktopu i mobilu, přichází s novinkou “Přečíst později na Seznamu”. Lidé si mohou odložit zajímavý článek nebo video na později a vrátit se k němu, až budou mít čas. Na domovské stránce Seznam.cz se jim totiž článek nebo video připomene.

Chytré a rychlé připomínání obsahu

V praxi novinka funguje velmi jednoduše, a to díky jednomu kliknutí na ikonku s knihami, která se zobrazuje v levém horním rohu v adresním řádku prohlížeče Seznam.cz. Jejím stiskem se otevřený článek uloží k přečtení na později. Podobně je možné uložit si i neotevřený článek, který nabízí domovská stránka Seznam.cz. Stačí si pravým tlačítkem myši rozbalit kontextové menu nad zajímavým odkazem. Všechny články se pak na domovské stránce objeví jako inspirace mezi dalšími články z internetu, které jsou nyní na domovské stránce Seznam.cz nekonečné.

„Lidé si často ukládají zajímavé odkazy do oblíbených a pak se k nim už nikdy nevrátí, protože na to jednoduše zapomenou. Jelikož si mnozí čtou Seznam.cz, když mají čas, připomínáme jim přímo na domovské stránce, že toto jsou články, které si chtěli přečíst později. Funguje to také pro videa, která si chtějí zkouknout,“ říká Lukáš Kovač, produktový manažer prohlížeče Seznam.cz. Funkce „Přečíst později na Seznamu“ je k dispozici na všech zařízeních pro Windows, macOS, Android, iOS. 

Seznam.cz
Seznam.cz
Developer: Seznam.cz, a.s.
Price: Free

Bezpečnost na prvním místě

Na prvním místě je a bude pro Seznam.cz zajistit lidem bezpečnost při surfování
na internetu. Jeden ze základních ochranných prvků je nemožnost do prohlížeče instalovat doplňky třetích stran. Společnost do svého prohlížeče naopak přidává prvky, díky kterým je vše potřebné zakomponováno v prohlížeči samotném. Kromě toho Seznam.cz spolupracuje s bankami na ochraně uživatelů před podvodnými stránkami. Jakmile banka takovouto stránku nahlásí, v řádu minut je v Seznam.cz prohlížeči zablokována na všech platformách.

Diskuze

    Snaha je to dobrá až na polský gemius.pl, který seznam.cz pouští i do emailové schránky, kde gemius nacpe reklamy. Pak to samozřejmě není vůbec bezpečný prohlížeč, protože email je natolik soukromou záležitostí, že tam nemá co taková internetová firma na výrobu reklam a peněz co dělat. Krom toho prohlížeč seznam ukládá do každého PC ne jen své cookies, což je pochopitelné, ale i zmíněné společnosti gemius.pl, která každý počítač špehuje pro metriku a cílení reklam. Za moji osobu jesem zvolil Operu, kde lze nastavit soukromí a filtry zamezujícím tomu, co prohlížeč seznam jiným naopak dovoluje.

    Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články