Zavřít reklamu

Obliba nositelných zařízení ve světě rok co rok prudce stoupá. Samsung si je tohoto trendu moc dobře vědom a svým zákazníkům proto nabízí čím dál tím lepší funkce, které by mohly jejich životy výrazně usnadnit. Velmi zajímavým vylepšením jsou i tři nové služby, které společnost před nedávnem představila na výstavě v San Franciscu.

Všechny novinky se týkají monitorování tělesných stavů a funkcí, jejich zaměření je však odlišné. Ke všem jsou však zapotřebí chytré hodinky Gear S2 nebo Gear S3.

Zjistí, zda nejste na práci příliš unavení

První zajímavou novinkou je zdravotní systém Real Ability, který spolupracuje s již zmíněnými hodinkami. Jeho hlavní cílovou skupinou jsou lidé na pozicích, které vyžadují bdělost. Informace, které hodinky získají, by měly nějakým způsobem vyvodit, zda jste unavení a patřičně na to zareagovat. Zatím však není jasné, jakým způsobem by měla tato služba fungovat.

„Tím, že uplatníme nositelnou elektroniku jako řešení pro zaměstnance s vysokým rizikem únavy, můžeme pomoci vyřešit mnoho problémů s tímto faktorem spojených,“ komentovali přední představitelé společnosti své úmysly.

Další zajímavou novinkou je spolupráce se společností Reemo, která by měla skrze hodinky Gear sledovat zdravotní stav starších lidí převážně pobývajících v pečovatelských zařízeních. Hlavními složkami pozorování by pak měla být úroveň aktivity, srdeční frekvence a kvalita spánku. Z těchto tří základních věcí pak vyplynou určité poznatky, které by měly starým lidem zajistit lepší úroveň péče, která bude ušita de facto na míru.

Poslední představenou novinkou je služba Solo Protect, která funguje na bázi nepřetržitého monitorování. Jdou skrze ní odeslat nouzové výstrahy, geografické umístění a základní zdravotní informace o lidech, kteří například pracují ve velmi rizikových prostorách.

Uvidíme, jak se budou služby v budoucnu vyvíjet. Každopádně je velmi dobré, že se Samsung na podobné projekty zaměřuje a svými produkty chce lidem jejich životy nejen zlepšit, ale mnohdy i zachránit.

gear-S3_FB
Témata: , ,

Dnes nejčtenější

.