Zavřít reklamu

Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že ač se Samsungu celosvětově daří, najdou se i země, které jsou jejich smartphony a ostatními produkty téměř nepoznamenané. To by nejspíš samo o sobě nevadilo, kdyby se nejednalo o země s jednou z největších ekonomik světa. Řeč je samozřejmě o Číně a o nechuti jejich obyvatelů ke smartphonům od Samsungu.

Zdá se vám označení „nechuť“ až moc silné? Podle mě není. Jihokorejská společnost se je totiž už nějakou dobu v Číně v solidním útlumu a místo toho, aby se blížil bod zlomu, který by tržby katapultoval zase do vyšších pater, přichází spíš analýzy s negativními výsledky. Nejnovější statistiky, které zveřejnil web korea herald, například jasně naznačují, že se Samsung za poslední čtvrtletí opět propadl a patří mu až šesté místo.

Ptáte se, proč tomu tak je? Vysvětlení je vcelku prosté. Čínští zákazníci daleko radši upřednostní místní značku, která jim nabídne skvělý výkon za nízkou cenu. Špičkové vlajkové lodě místních ale i ostatních společností zkrátka tak úplně netáhnou. Jejich celkový podíl na trhu je podle statistik pouhých 6,4%.

Uvidíme, jak se Samsungu podaří na nové skutečnosti zareagovat. Už teď je však jasné, že svými vlajkovými loďmi, které jsou mnohdy pravdu drahé, díru na čínském trhu neudělá. Pravděpodobně tak bude muset začít s prodejem levných a výkonných smartphonů určených speciálně pro čínský trh. V opačném případě by se mohly vrata na tuto lukrativní plochu nadobro uzavřít.

cina-samsung-fb

Zdroj: koreaherald

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.