Zavřít reklamu

Vypadá to, že jsou loňské baterie společnosti Samsung opravdu prokleté. V Jižní Koreji se totiž před pár dny odehrál opět velmi nepříjemný incident, ve kterém hrála hlavní roli právě vybuchující baterie.

Dvacetiletá žena zapojila svůj rok starý Samsung Galaxy S7 večer do originální nabíječky a nechala ho přes noc nabíjet. V brzkých ranních hodinách jí však vzbudil dým a zvláštní zvuk, který se linul právě z hořícího telefonu. Dívka začala okamžitě začínající požár hasit, při tom si však přivodila lehčí popáleniny. Viditelné škody pak vznikly i na nábytku, na kterém byl telefon při nabíjení položený.

Podle slov ženy nebyly s telefonem po celou dobu jeho používání žádné problémy a nikdy do něj nebylo mechanicky zasahováno, nynější problém si tak nedokáže vysvětlit. O to se má pokusit jihokorejská agentura pro technologie a standardy, kam telefon odeslala po navrácení ze střediska Samsungu. Ten se totiž k jejímu problému údajně nijak adekvátně nevyjádřil.

Zatím je těžké říci, jaká závada tento problém zapříčinila. Vzhledem k tomu, že se však tyto problémy v minulém roce u telefonů od Samsungu také objevily, to však může naznačovat, že technologie výroby baterií jsou nebo alespoň byly u jihokorejské společnosti vcelku špatné. To by však měla být podle všech dostupných informací minulostí, společnost totiž zavedla speciální sedmifaktorové testování baterií, které by mělo veškeré možné problémy odhalit. Snad se tedy v budoucnu podobných problémů nedočkáme.

s7-fire-fb

Zdroj: koreaherald

Dnes nejčtenější

.