Zavřít reklamu

O tom, že je jihokorejský Samsung vládcem mezi výrobci OLED displejů a čipů, nemůže být v posledních měsících pochyb. Zisky, které díky nim získává, ho právoplatně ženou mezi nejvýnosnější světové společnosti. To však Samsungu nestačí a své výrobní impérium by rád rozšířil ještě dál. Mezi jeho nejnovější plány teď patří ovládnutí trhu s paměťovými čipy. Do jejich výroby hodlá v následujících třech letech napumpovat sedm miliard dolarů.

Paměťové čipy NAND, které by rád Samsung ve svých čínských továrnách vyráběl, jsou ve světě velmi žádaným artiklem. Pro jejich skvělou využitelnost jsou totiž používány v mobilních telefonech, digitálních fotoaparátech a poslední dobou i v úložných SSD jednotkách. Proto se Samsung rozhodl do svých výrobních závodů nalít velké peníze, aby se s požadavky zákazníků lépe vyrovnal a získal ještě větší podíl na trhu.

Už nyní má jihokorejská společnost velmi solidní 38% podíl na světovém trhu s NAND čipy. Ostatně, i díky nim si Samsung připsal ve druhém čtvrtletí opravdu obří zisky 12,1 miliardy dolarů. Pokud by se Samsungu podařily prodeje svých výrobků udržet i v příštích letech, dá se u nich právě díky novým linkám strmý finanční růst očekávat. Těžko však říci, jak půjdou v následujících letech dnešní komponenty na odbyt. Už nyní by se totiž měl podle některých analytiků Samsung připravit na mírný útlum, který pravděpodobně v následujících letech přijde.

Samsung-Building-fb

Zdroj: novinky

Dnes nejčtenější

.