Samsung se bojí iPhonu 8 natolik, že možná představí Galaxy S9 o něco dříve

Zdá se, že chystaný iPhone 8, který Apple pravděpodobně představí už 12. září, nedá lidem v Samsungu spát ani poté, co kvůli němu posunuli představení nového Galaxy Note 8. Objevily se totiž zprávy, které naznačují, že kvůli novému jablíčku uspíší i výrobu vlajkové lodě pro příští rok. Galaxy S9 by tak mohl spatřit světlo světa už začátkem roku. Samsung už prý dokonce začal před nedávnem s výrobou displejů.

Tento krok by byl od Samsungu jistě zajímavý, nikoliv však zcela nečekaný. Apple představuje pro Jihokorejce obrovského konkurenta a jeho porážka je na trhu se smartphony vyvažována zlatem a miliony dolarů. Není proto divu, že se bude o skolení svého soka snažit všemi dostupnými prostředky. Údajně už totiž začal vyrábět displeje, které by měly být v požadovaném počtu k dispozici už v listopadu. A právě to je velmi zajímavé. Podle informací přímo ze Samsungu totiž trvá sestrojení jejich produktů průměrně dva až tři měsíce, respektive tomu odpovídá doba, která je potřebná od shromáždění potřebných komponentů až po dodání koncového produktu na pulty.

Koncept Galaxy S9:

Pokud by se tedy Samsung tohoto průměru přidržel, nové telefony by mohl teoreticky představit už v lednu či únoru příštího roku. To by bylo jen čtvrt roku od vydání iPhonu, o kterém se navíc v kuloárech šeptá velmi znepokojivá zpráva. Prý se ho nepodařilo vyrobit dostatek a velké procento zájemců se ho dočká až po novém roce. Jestli se tyto zvěsti vyplní, mohl by Galaxy S9 startovat jen o chvíli později, než jablečné telefony. To by pro něj bylo jistě velmi zajímavé a nejspíš i přínosné. Otázkou však je, zda se Samsungu podaří vytvořit opravdu konkurenceschopný telefon, který dokáže zákazníky ze strany Applu přetáhnout a stávající udržet. Uvidíme, jak se celá situace nakonec vyvine. Každopádně by byl nástup takovýchto dvou velikánů současně velmi zajímavým měřením sil.

Zdroj: investor

Diskuze

    Měl jsem prvni model hodinek od Samsungu. Vydržely pul roku, pak KO. A stejne dopadli i ostatni, kteti je měli, konstrukcni vada (nabijení). Tak jsrm si poridil S2. Kulatej displej hsem sice skousnul, ale že neumi telefonovat to ne. Gear S3 uz zase telefonují, ale jsem zvědavej, kdy uz konstrukteři Samsungu pochopí, že když jdu behat nebo na kolo atp. Tak s sebou nechci vláčet tu zlatou cihlu (Samsung S8) a udělají autonomní hodinky.

    Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět