Zavřít reklamu

Určitě se vám už stalo, že jste byli na výletě v nějakém městě, peněženka prázdná a vy jste nutně potřebovali hotovost, protože kartou platit nešlo. Potřebujete se tedy co nejrychleji dostat k bankomatu, a to ještě nejlépe k nějakému od banky, kde máte účet, abyste nemuseli zbytečně platit poplatky. Abyste ale nemuseli zbytečně bloudit po městě a strávit zbytečný čas hledáním, vymyslel český vývojář Daniel Odvarko aplikaci Bankomaty CZ & SK, která vám za zlomek vteřiny vypíše na seznamu případně zakreslí na mapě všechny blízké bankomaty v České republice a na Slovensku.

[appbox simple googleplay com.danielodvarko.bankomaty&hl=cs]

Abyste se ke kýženému bankomatu dostali skutečně co nejrychleji, dokáže vás k němu aplikace navigovat, a to nejenom prostřednictvím map, ale také jednoduše skrze kompas, který funguje skvěle. Aplikace navíc funguje z velké části i bez připojení k síti, jen je potřeba nechat z internetu alespoň jednou načíst bankomaty ve vašem okolí a zbytek už zvládne bez připojení hravě sama.

Když jsem si aplikaci stáhl a poprvé otevřel, zaujala mě její jednoduchost. Nenajdete v ní totiž opravdu žádné zbytečnosti, které by vás mohly při práci s ní zmást. Po povolení sdílení polohy, které je k zakreslení bankomatů na mapě klíčové, vám na první straně vyjede seznam bankomatů, který je řazený podle vzdálenosti od vaší aktuální polohy. Každý bankomat je navíc označen logem zřizovatelské banky, což se při dnešních poplatcích za výběry rozhodně hodí.

Pokud si ze seznamu bank nějakou vyberete, aplikace vás k ní sama navede. Jak už jsem uvedl výše, vybrat si můžete mezi použitím kompasu, jehož střelka znázorňuje směr, kterým se máte vydat, nebo klasickou GPS navigací. Tu si můžete samozřejmě zvolit podle sebe. V mém případě jsem tak například vybíral mezi Google Maps, Apple Maps a Mapy.cz.

Velmi kladně hodnotím též možnost vyfiltrovat si banku, jejíž bankomat chci použít. Tuto možnost pravděpodobně oceníte hlavně ve velkých městech, kde je bankomat doslova na každém rohu a vy se v jejich záplavách pomalu topíte.

Podle samotného vývojáře je aplikace ještě v plenkách. Sám vývojář uvádí, že aplikaci programoval ve svém volném čase a pro radost. Na jejím vývoji se tak neustále pracuje, rozhodně to však není vidět. Svůj účel plní totiž už teď více než dobře a její funkce jsou zcela dostačující. Pokud se však v budoucnu dočkáme dalších zajímavých vylepšení, budeme jedině potěšeni.

Bankomaty

Dnes nejčtenější

.