Zavřít reklamu

Samsung se dnes pochlubil druhou generací sluchátek Gear IconX, která přináší hned několik vylepšení, více jsme se o nich rozepsali zde. Zahraničnímu serveru Phonearena, který má na veletrhu IFA v Berlíně redaktora, už přinesl první videopohled a odhalil tak několik zajímavostí, se kterými se Samsung v oficiální tiskové zprávě nepochlubil. Pojďme si je shrnout.

Jak už víme, výdrž sluchátek šla znatelně nahoru. Nová generace by měla na jedno nabití vydržet přehrávat hudbu skrze Bluetooth 5 hodin. Pokud ale využijete vnitřní 4GB úložiště, dostanete se na 6-hodinovou výdrž.

Stejně jako u předchozí generace, i nové Gear IconX se nabíjí skrze speciální pouzdro, které je součástí balení sluchátek. To nově disponuje USB-C portem (minulá generace měla micro USB). Pouzdro funguje i jako powerbanka a zvládne sluchátka jednou plně nabít. Dobrou zprávou ale je, že nově podporuje rychlé nabíjení.

Aby ale mohla být výdrž baterie o něco vyšší, musel pryč snímač srdečního tepu. Díky tomu tak v těle zbylo místo na větší baterii. Samsung ale také vysvětlil, že nechtěl uživatelům nabízet další snímač tepu, když už jím disponuje jejich smartphone nebo chytré hodinky Gear.

I navzdory chybějícímu snímači srdečního tepu jsou ale Gear IconX orientována především na spotřebitele se sportovními zájmy, protože nabízí fitness funkce. Přístup k nim mají uživatelé skrze dotyková gesta na vnější části sluchátek. Stejným způsobem lze ovládat přehrávání hudby, hlasitost i Bixby.

Samsung Gear IconX 2 red gray 12

Dnes nejčtenější

.