Zavřít reklamu

Samsung dnes na veletrhu IFA 2017 v Berlíně představil svůj nejnovější přírůstek do kategorie chytrých hodinek – Gear Sport. Jak už jejich název napovídá, hodinky cílí především na sportovní aktivitu svých majitelů, čemuž je přizpůsobený design i funkce. Stávají se tak jakýmsi vylepšením loňských Gear S3 Frontier.

Hodinky jsou vyzbrojeny kulatým Super AMOLED displejem s rozlišením 360 x 360 pixelů, který je chráněný odolným sklem Corning Gorilla Glass 3, dvoujádrovým procesorem o taktu 1.0GHz, RAM o velikosti 768 MB, 4GB úložištěm pro data, Bluetooth 4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, GPS modulem, 300mAh baterií, bezdrátovým nabíjením a samozřejmě i snímačem tepu, který vás měří neustále a ukazuje hodnoty v reálném čase.

Nové Gear Sport na oficiálních snímcích:

Gear Sport se mohou pochlubit i prachu- a voděodolností IP68, díky které vydrží hodinky až v 50 metrové hloubce. Nechybí ani vojenský standard MIL_STD-810G, čímž jsou hodinky odolné vůči teplotním šokům. Za zmínku rozhodně stojí i akcelerometr, gyroskop, barometr a snímač okolního světla.

Hodinky se zaměřují především na plavce, a to nejenom svou vysokou voděodolností, ale také aplikací Speedo On, která vám umožní sledovat nejdůležitější metriky, jako jsou čas jednoho uplavaného bazénu, styl plavání apod.

V nabídce hodinek je také prémiový přístup k řadě aplikací Under Armor, jako UA Record, MyFitnessPal, MapMyRun a Endomondo. Nově nechybí ani aplikace jako Spotify. Velkou výhodou je pak automatické rozpoznání aktivity, tedy zda právě chodíte, běháte, jezdíte na kole, plavete nebo provádíte jinou aktivitu.

Reálné fotografie Gear Sport od Sammobile:

Hodinky přichází také s plnou kompatibilitou s chytrou IoT domácnosti od Samsungu, což ve výsledku znamená, že s nimi můžete ovládat svou ledičku, pračku a další bílou elektroniku od jihokorejského giganta. Stejně tak nechybí ani podpora bezkontaktních plateb skrze Samsung Pay.

Kampatibilita:

  • Telefony Samsung Galaxy s Androidem 4.3 nebo novějším
  • Ostatní Android smartphony s Android 4.4 nebo novějším
  • Apple iPhone 7, 7 Plus, 6s, 6s Plus, SE, iPhone 5s se systémem iOS 9 nebo novějším

Samsung Gear Sport bude možné zakoupit v černém a modrém provedení s tím, že zákazník si bude moct snadno upravit velikost 20mm řemínku. Cena se zastavila na 349,99 € (cca 9 200 Kč) a do prodeje se v Evropě dostanou 27. října.

Gear Sport FB

Dnes nejčtenější

.