Zavřít reklamu

Stylus S Pen je už pár let pro některé produkty Samsungu takřka nedílnou součástí. Není se čemu divit. Ovladatelnost a celkově využití produktu se díky němu dostane na úplně jinou úroveň. Samsung si je jeho užitečnosti vědom a už nějakou chvíli vymýšlí, jak jeho užitečnost ještě vylepšit. Nyní to vypadá, že ten správný směr našla.

Už v roce 2014 si Samsung přihlásil patent, který popisuje, jak do svého stylusu importovat mikrofon a reproduktor, které by uživatelům dobře posloužili například při různých telefonátech. Po nějakém čase se Jihokorejci posunuli ještě dál a pro svůj S Pen si patentovali funkci měření alkoholu v krvi a digitální podpisy. Poslední dvě funkce jsou spíše zatím v rovině plánů do budoucna, zabudovaný mikrofon se však zdá být alespoň podle slov zástupce Samsungu Chai Won-Cheola, reálný. Ten se totiž před nějakým časem nechal slyšet, že se Samsung touto problematikou intenzivně zabývá a rozmýšlí se, zda je vůbec vhodné tuto technologii do S Penu integrovat.

Pokud se pro to však Samsung skutečně rozhodne, nejspíš se této inovace dočkáme vcelku brzy. Potřebné technické náležitosti by totiž už měly být podle všeho vymyšleny a pokud se tato novinka odsouhlasí jako přínosná, může se s jejím vývojem a výrobou začít. Ty nejoptimističtější scénáře už dokonce novinku přiřazují k modelu Note 9, který vyjde příští rok. Zajímavé by to určitě bylo, o tom nemůže být sporu. Je však na volání pomoci S Penu (samozřejmě nejen skrze něj) připravena? Těžko říci.

samsung-galaxy-note-7-s-pen

Zdroj: sammobile

Související články

Dnes nejčtenější

.