Zavřít reklamu

Minulý týden ve středu se světu s velkou slávou ukázal nový Samsung Galaxy Note8. Telefon míří svými parametry na ty vůbec nejnáročnější uživatele, čemuž odpovídá i jeho cena 26 990 Kč. Špičkový je nejenom výkon, ale také fotoaparát, který je tentokrát duální. To nejzajímavější ovšem je, že oba fotoaparáty nabízí optickou stabilizaci obrazu, čímž se Note8 stává prvním smartphonem na světě, který se touto vymožeností může pochlubit. K čemu je ale Dual OIS dobrá? To si dnes povíme.

Ačkoli se to možná na první pohled nezdá, Note8 je pro Samsung nesmírně důležitý. V první řadě musí napravit reputaci řady Note, která byla loňským modelem značně pošramocena. V řadě druhé s ním Samsung vstupuje do světa duálních fotoaparátů, který je v poslední době tak významný. Možná i proto jihokorejští inženýři nenechali nic náhodě a duální fotoaparát posunuli na takovou úroveň, jako zatím žádný jiný výrobce. Duální optická stabilizace je skutečnou exkluzivitou a přináší výhody především při zoomování.

S Galaxy Note8 můžete využít dvojitého optického zoomu bez ztráty kvality. K dvojnásobnému zoomu je totiž využitý druhý fotoaparát s odlišnou ohniskovou vzdáleností. Pokud byste ale potřebovali přiblížit nějaký objekt ještě více, pak přichází na řadu digitální zoom, který známe z telefonů už několik let. A právě zde přichází vhod duální optická stabilizace obrazu, tedy OIS na obou dvou fotoaparátech.

Zatímco ale u optického zoomu nepřicházíte o kvalitu obrazu, u zoomu digitálního je tomu přesně naopak – čím více objekt přibližujete, tím horší kvalita fotografie bude. S duální optickou stabilizaci je ale situace značně lepší. Pokud využijete maximální 10x digitální zoom, bude kvalita fotografie z Galaxy Note8 znatelně kvalitnější než například z iPhonu 7 Plus, který duálním fotoaparátem disponuje také, ale má opticky stabilizovaný jen hlavní fotoaparát.

Díky Duální OIS ovšem není lepší kvalita znát jen u digitálně přiblížených fotografií, ale také například u portrétního režimu nebo zejména pak při natáčení videa teleobjektivem, tedy při dvojnásobném přiblížení. Výhod je tedy hned několik a už teď je jasné, že Samsung budou brzo následovat i další výrobci, kteří nasadí Dual OIS i do svých smartphonů se dvěma fotoaparáty.

Galaxy Note8 dual camera fingerprint FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Související články

Dnes nejčtenější