Zavřít reklamu

Bezhotovostní platby jsou v poslední době neuvěřitelně populární a obzvláště Česká republika je doslova velmocí bezkontaktních karet a terminálů v obchodech. Podobně se za poslední dva roky rapidně rozrůstá obliba platit v obchodě smartphonem vybaveným NFC. Zatímco ale v ostatních zemích probíhají tyto platby skrze Android Pay, u nás je zaštiťují samotné bankovní instituce. Například ČSOB má vlastní systém a Komerční banka pak využívá technologii HCE. Zdá se ale, že na konci roku již u nás bude možné využít uživatelsky příjemnější Android Pay.

Komerční banka totiž všem svým členům zaslala 23. 8. 2017 do jejich internetového bankovnictví dokument informující o změnách smluvních podmínek, které nabudou platnosti 5. 12. 2017. KB ve zprávě přehledně vypisuje seznam změn, které v podmínkách proběhly a jednou z nich je i zmínka o službě Android Pay, čímž Komerční banka naznačila její příchod do Česka.

V dokumentu je konkrétně uvedeno následující:

Prostřednictvím služby Android Pay bude možné si založit bezkontaktní mobilní kartu a s touto změnou upravujeme i odpovědnost za ochranu mobilního zařízení.

Android Pay tedy bude fungovat hodně podobně jako systém, který momentálně KB nabízí. Je tak velice pravděpodobné, že s příchodem platební služby z dílen Googlu přestane Komerční banka využívat svých HCE plateb. Jisté to však není a bohužel zatím neznáme ani více informací o tom, kdy přesně Android Pay do Česka vstoupí. Předběžně však můžeme počítat s datem 5. 12. 2017 a s tím, že první bankou, která novinku v Česku nabídne, bude právě Komerční banka.

Pokud máte účet a internetové bankovnictví u Komerční banky a chcete dokument dohledat, pak se stačí ke svému účtu v prohlížeči přihlásit a poté nahoře kliknout na Dokumenty –> Podmínky. Kompletní znění podmínek, kde jsou o Android Pay další zmínky, naleznete přímo na této adrese.

Android Pay FB
Témata: , ,

Dnes nejčtenější

.