Zavřít reklamu

Jste příznivci Samsungu a sháníte chytré hodinky, ale včerejší podivné představení nových sportovních smartwatch vás moc nenadchlo? Pak můžete začít slavit. Podle nejnovějších informací bychom se měli už příští týden dočkat nové generace kukaček Gear, tentokrát ve verzi Sport.

Novou generaci elegantních chytrých hodinek bychom měli spatřit už třicátého srpna na konferenci IFA v Berlíně. Alespoň tak to tvrdí sám prezident Samsungu DJ Koh zpravodajcům z CNBC.

O krok před Apple Watch

Přijde vám načasování tohoto představení nelogické? Ba naopak. Samsung si stejně jako v případě Galaxy Note 8 preventivně lehce pospíšil, aby zamezil přímé konfrontaci s konkurencí v podobě iPhonu 8 a Apple Watch 3. Právě ty by mohly být pro Gear Sport v přímém porovnání velkou hrozbou a dřívějším představením tak Samsung alespoň nějaké to sousto ze statistického koláče ovládaného Apple Watch ukousne. Pokud hodinky příští týden opravdu představí, do prodeje se dostanou zhruba o dva až čtyři týdny dříve než Apple Watch, což jim zajistí vcelku solidní náskok.

Informace o tom, co budou nové Gear S4 obsahovat za vylepšení, jsou zatím venku jen částečně. Podle všeho by v nich měl například „tikat“ nový systém Tizen 3.0. Jako samozřejmost se bere podpora LTE, která se objevila už u modelů z loňského roku. U nás v Čechách si však na podobnou vymoženost počkáme. Naši operátoři se zavedením potřebné technologie zatím váhají. Jisté tak je jen to, že se bude jako u předchozích verzí jednat o vysoce elegantní produkt, za který se ve společnosti nebudete stydět.

gear-sport-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.