• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  SanDisk A1
  Galaxy S9 S8 Note 8 Note 7
  iStores.sk

  Google představil Android 8.0. Jmenuje se po sušence a řeší hlavní problém s aktualizacemi

  V USA probíhalo v pondělí úplné zatmění slunce. Při této příležitosti odhalil Google novou generaci operačního systému Android a pojmenoval jej tradičně po sladkosti – tentokrát po sušence Oreo. Je to už podruhé co Google použil jméno komerčního produktu. Prvním byl Android 4.4 s názvem KitKat.

  Uživatelé Androidu si už léta přáli, aby nejnovější verze systému mohly být co nejdříve dostupné pro všechna zařízení. To ale není tak jednoduché, protože ji nejdříve musí výrobci čipsetů upravit pro potřeby svých čipů a až pak je předají výrobcům koncových zařízení.

  Průběh je tedy velmi komplikovaný a časově náročný, takže se mu výrobci podrobují jen na omezenou dobu a ještě jen u vybraných zařízení. Tento problém by měl řešit projekt Treble. Díky němu nebude potřeba nic měnit ve firmwaru a zamezí se tak situacím, kdy výrobce čipů rozhodne, že už procesor nebude novou verzi Androidu podporovat.

  Nový Android mimo jiné také slibuje delší výdrž baterie, díky lepší regulaci aplikací na pozadí. Systém by měl být také rychlejší díky optimalizaci kódu. O dalších novinkách jsme vás již dříve informovali v tomto článku.

  Zdroj: cnews

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Další články