Zavřít reklamu

Pokud jste fanoušky jihokorejského elektronického giganta Samsung, v minulých měsících jste určitě zaregistrovali jeho nový přenosný počítač Notebook 9 pro, jehož součástí byl S Pen, tedy speciální pero. To je uloženo ve vyhrazeném slotu pod klávesnicí a svému uživateli dává opravdu skvělou možnost ovladatelnosti. Model byl i velmi slušně hardwarově vybaven. Krom procesoru Intel Core 7 generace disponoval i 8 GB RAM či 256 GB SSD diskem. Není proto divu, že si mezi obrovskou konkurenci své zákazníky získal.

Jihokorejskou společnost si je úspěchu svého notebooku velmi dobře vědoma a proto se rozhodla připravit jeho upgradovanou verzi. Ta by měla svým uživatelům nabídnout o poznání lepší hardware a mnoho dalších vylepšení. Mezi ty nejzajímavější patří integrace 8. generace procesoru i7 od Intelu, který by měl přinést zhruba o 40% vyšší výkonnost. Ostatně, nová generace těchto procesorů byla navržena pro vylepšenou podporu virtuální reality a práce s 4K obrazem, takže se nějakých ztrát výkonnosti při náročnějších operacích bát nemusíte.

Nový Notebook 9 bude mít 360stupňový kloub, který umožní prakticky jakkoliv otočit jeho displej. Jednoduchým pohybem z něj například uděláte slušný tablet, dotyková obrazovka je totiž samozřejmostí.

notebook 9-2

Samsung ještě nepotvrdil přesné datum vydání, v následujících dnech tak však nejspíš učiní. Těžko však říci, kdy se k tomuto kroku odhodlá. Co se týče ceny, i v té zatím tápeme. Minulý model se prodával za slušných 1099 dolarů ve 13“ verzi a za 1299 dolarů v lepší konfiguraci a 15“. Cena upgradovaného modelu se proto dá očekávat mírně nad touto hranicí.

notebook 9

Zdroj: yonhapnews

Dnes nejčtenější

.