Zavřít reklamu

Když se řekne Samsung, určitě se velké části z vás vybaví nejprve jeho smartphony, které se už nějakou dobu těší opravdu velké oblibě. Nejsou to však jen chytré telefony, čím chce své zákazníky potěšit. Fušuje například i do herního průmyslu, pro který už pár svých hraček stihl vyrobit. Nyní však oznámil něco, co herním průmyslem otřese vcelku solidně. Dámy a pánové, představuji vám největší herní QLED monitor na světě.

Neuvěřitelných 49 palců ultra široký herní monitor CHG90 poměrem stran 32:9 nabídne hráčům skvělé rozlišení 3840 x 1080. Monitor je tak skvělým ekvivalentem ke dvěma obrazovkám s poměrem 16:9. Uživateli však odpadnou s jeho používáním starosti s nejrůznějšími nastaveními dvou monitorů. Nově totiž zvládne všechnu práci hravě pouze na jednom. Celý monitor je navíc mírně zakřivený, což dává hráči ve spojení s obrovským zorným polem daleko lepší pocit ze hry.

Největší na světě

Samsung se rozhodl pro vytvoření takto specifického produktu hlavně proto, že se na trhu nic podobného, co by se alespoň částečně blížilo kvalitě jeho novinky, nenachází. Zákazník si tak doposud nemohl naplno vychutnat herní scény v plném rozsahu, protože ho limitoval právě jeho monitor. Obnovovací frekvence 144 Hz navíc zajistí opravdu plynulý a hladký obraz i u těch nejakčnějších scén.

Mezi další zajímavá specifika této herní hračky patří skvělá odezva 1 ms či režim monitoru umožňující daleko živější barvy. Ostatně, na veškeré důležité specifikace se můžete podívat v tabulce níže.

Celkový design monitoru si klade za cíl eliminovat veškeré rušivé elementy, které by mohly případný herní zážitek nějakým způsobem degradovat. Jihokorejský gigant se proto pokusil o co možná nejtenčí rámečky a střídmý stojan, který monitor pouze lehce dotváří a nijak nebije do očí. I na pohled tak dostanete vskutku hezký produkt, za který se nebudete muset stydět.

Samsung C32HG70 Samsung C27HG70 Samsung C49HG90 specifikace
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Pokud jste se do nového herního krasavce zamilovali, ještě chvíli počkejte. Samsung by jej měl představit už za pár dní na herním veletrhu Gamescom 2017, kde se jistě potvrdí i cena, který by se po přepočtu na naše měla pohybovat okolo 40 000 Kč.

CHG90-gaming-monitor-4-FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Zdroj: samsung

Související články

Dnes nejčtenější