Zavřít reklamu

Drtivá většina majitelů Galaxy S8 nebo Galaxy S8+ stále ani po několika měsících od vypuštění telefonu nemůže používat jendu z největších novinek těchto vlajkových modelů – Bixby. Hlasová asistentka se byla nejprve dostupná jen v Jižní Koreji, přičemž později se dostala i do Spojených států. Anglicky tedy už umí, i tak ji ale nemohou využívat všichni uživatelé z Evropy a dalších kontinentů potažmo zemí, i když by byli schopni se s Bixby anglicky dorozumět. To vše by se ale už zítra mělo změnit.

Na konci minulého týdne už Samsung v některých zemích umožnil majitelům Galaxy S8 využít jisté funkce Bixby, mezi nimiž byly Bixby PLM, Bixby Wakeup, Bixby Dictation a Bixby Global Action. Funkce se zpřístupnily uživatelům v Jižní Africe, Indii, Nizozemsku, Německu, Anglii a v dalších zemích. Problém byl ale v tom, že Samsung blokoval komunikaci se svými servery, které požadavky pro Bixby zpracovávají.

Kdy přesně Samsung hodlá Bixby celosvětově zpřístupnit se společnost zatím nevyjádřila. Na Facebooku však spustila reklamu, ve které láká na „ještě chytřejší způsob používání vašeho telefonu,“ přičemž na reklamním obrázku jasně vyčnívá logo Bixby. Všemu pak vévodí čísla 08 a 22, které jasně naznačují datum 22. 8., tedy na zítřek, kdy bude Bixby konečně zpřístupněna všem uživatelům. Datum dává absolutní smysl, protože o den později, tedy ve středu 23. 8., si odbude svou premiéru Galaxy Note 8, který se virtuální asistentkou pochlubí také.

 

bixby-global-launch
bixby_FB

zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.