Zavřít reklamu

Společnost Samsung se v loňském roce musela zabývat velmi nákladným odvoláváním, když bylo zjištěno, že baterie v telefonu Galaxy Note 7 není bezpečná. Nakonec Samsung svou vlajkovou loď musel stáhnout z prodeje a prodělal tak miliardy dolarů. Nyní se bohužel objevilo další podobné oznámení, které se zase týká telefonů z řady Galaxy Note, není to ale zas taková katastrofa.

Komise pro bezpečné spotřebitelské výrobky v USA, odvolala více než 10 000 kusů Galaxy Note 4, které byly repasované americkým operátorem AT&T a byly distribuovány zákazníkům prostřednictvím dodavatelského řetězce FedEx.

Bylo zjištěno, že některé baterie těchto jednotek jsou padělané a vykazují anomálie, které by mohly způsobit přehřátí. Baterie nenesou označení OEM, což znamená, že nebyly dodávány společností Samsung.

Naštěstí baterie uživatelům nezpůsobily žádný problém. Zatím došlo pouze k jedné zaznamenané zprávě, kdy přehřátá baterie neublížila majiteli a ani nepoškodila jeho majetek. Falešné baterie nebyly umístěny do všech odvolaných jednotek, ale obecné stažení bylo vydáno pro zajištění bezpečnosti všech uživatelů.

Zákazníci kteří nakoupili tyto repasované modely, byli upozorněni, aby přestali používat svůj telefon. Brzy jim poštou dorazí z dodavatelského řetězce FedEx nová baterie, starou bude potřeba odeslat zpět.

galaxy-note-4-white-23

Zdroj: sammobile.com

Související články

Dnes nejčtenější

.