Zavřít reklamu

Do představení nového Galaxy Note 8 nám zbývá necelý týden a my už samou natěšeností nemůžeme ani dospat. Naše nadšení však nejspíš všichni fanoušci jihokorejské značky nesdílí a někteří se dokonce bojí opakujícího se scénáře z minulého roku. Přesně pro ty jsme dnes připravili článek, který jejich obavy snad nadobro vyvrátí. Ve třech bodech vám totiž představíme základní kameny úspěchu, které zajistí, že se tentokrát vybuchujících telefonů nedočkáme.

Nový osmifázový bezpečnostní test baterií

Fiasko z předchozího roku Samsung donutilo vymyslet daleko propracovanější systém kontroly baterií. Ten se nyní skládá z osmo bodů, které komplexně prověří jak krátkodobé, tak dlouhodobé vlastností a bezpečnost provozu.

Test zahrnuje mimo jiné fyzickou prohlídku odborníky, různé rentgeny, cykly nabíjení a vybíjení, neočekávané detekce změn napětí v telefonu a podobné záležitosti. Zajímat by vás však mohl i zrychlený test baterie, který by měl simulovat její chování po dvou týdnech, i když je proveden v rozmezí několika málo dnů.

Podle samotného Samsungu je prakticky nemožné, aby se přes takto propracovaný systém dostala sebemenší chyba, která by pak napáchala škody podobné těm z minulého roku. V tomto ohledu tak Jihokorejci rozhodně nezaspali.

Galaxy Note 8 bude výrazně větší

Tělo nového Galaxy Note 8 je podle všech uniklých informací o poznání větší, než tomu tak bylo u jeho staršího kolegy. Proč je však tento fakt důležitý? Přeci kvůli vnitřnímu prostoru. Vybuchující Note 7 totiž údajně selhal i v důsledku toho, že se při jeho konstrukci museli inženýři popasovat s nedostačujícím prostorem, který znamenal v konečném důsledku zkázu. Letošní telefon tak logicky přišel s o poznání větším tělem, které zřejmě inženýry při vývoji prakticky nelimitovalo. Jednotlivé komponenty tak na sebe nejsou úplně natěsnané a tím vzniká daleko větší bezpečnost.

Koncept Galaxy Note 8:

 

 

Baterie u Note 8 je daleko menší, než ta v Note 7

Když jsem mluvil v předchozím odstavci o nedostatku místa, možná jste si to úplně nedokázali představit. Když vám však teď povím, že baterie ve větším Note 8 je výrazně menší (jak prostorově, tak kapacitou), než ta v Note 7, už to nejspíš pochopíte dokonale. Doslova natěsnaná baterka s kapacitou 3500 mAh byla v tak malém těle doslova časovanou bombou a bylo jen otázkou času, kdy se budík sepne a odstartuje odpočet.

Baterie v Note 8 bude mít proto menší rozměry a podstatně více místa kolem sebe, aby se zamezilo případným tlakům a nejrůznějším problémům, které by mohly v kritickém případě baterii nějakým způsobem poznamenat. Celkově by měla být životnost baterie kvůli zmíněnému osmistupňovému testu daleko vyšší. Starost, že vám telefon vybouchne v ruce, tak můžete bez problému hodit za hlavu.

Doufáme, že jsme vás před představením Note 8 dostatečně uklidnili a navnadili na jeho koupi. Taková bomba, jakou byla Note 7, sice pravděpodobně nebude, přesto se však za něj stydět rozhodně nebudete.

bgr-note-8-render-fb

Zdroj: phonearena

Dnes nejčtenější

.